Zemřel Jiří Žďárský, spoluhráč Bicana a Kopeckého

V sobotu 14. července odešel do fotbalového nebe bývalý hráč Slavie Jiří Žďárský. Byl už jediným žijícím slávistou, který vyhrál titul mistra ligy v roce 1947 a hrál po boku legendárního Josefa Bicana.

Jiří Žďárský se narodil 16. listopadu 1923. Do Slavie přišel v roce 1943 a zůstal zde do podzimu 1946. Za A-tým sehrál celkem 74 zápasů, z toho 26 ligových. Většinou hrál na postu spojky nebo levého křídla. Vstřelil celkem 52 branek, z toho 22 branek v lize. Statistika vypovídá o tom, že byl výborným střelcem.

Se Slavií vyhrál také Středočeský pohár v roce 1943 i 1944, kdy Slavia porazila ve finále Spartu 4:1.

Poslední rozloučení s Jiřím Žďárským se uskuteční v pondělí 23. července ve 14 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze – Strašnicích.

Čest jeho památce! 

Aktuálně

U21: Derby je naše!

dnes
V posledním kole základní části Juniorské ligy otočili sešívaní průběh derby a na Spartě zvítězili 2:1!

Byl to náročný zápas, hodnotil Hušbauer

včera
Josef Hušbauer vstřelil proti Příbrami druhý gól sešívaných a dodal tak týmu potřebný klid. „Byl to náročný zápas, ale kvalita byla na naší straně,“ hodnotil zápas středopolař.

Měli jsme pocit domácího prostředí

včera
Slavia díky důležitým bodům z Příbrami opět odskočila na čele tabulky druhé Plzni a početnou slávistickou návštěvu navíc potěšila dvěma góly. „Chtěl bych poděkovat lidem, že dorazili v takovém počtu,“ pochvaloval si trenér atmosféru.

Další články