Zemřel bývalý obránce Slavie Karel Knesl

Do fotbalového nebe odešel bývalý obránce Slavie Karel Knesl. Bylo mu 78 let. Čest jeho památce!

Fotogalerie

Karel Knesl se narodil 8. dubna 1942. V červenobílém dresu hrál v letech 1966 až 1970. Během působení v Edenu si připsal 190 zápasů, z toho 69 ligových.

Před příchodem do Slavie oblékal dres pražské Dukly, se kterou posbíral tři československé ligové tituly, tři vítězství v Americkém poháru a triumf v Československém poháru.

S reprezentací získal stříbrnou medaili na olympiádě v roce 1964 v Tokiu.

„Vážené vedení Slavie a Vy, co jste si vzpomněli, že jsem oblékal červenobílý dres. Dar mi udělal velké potěšení, už proto, že mi zdravíčko neslouží tak, jak bych si sám přál. 8. dubna jsem měl 78. narozeniny a tak mi Vaše obdarování připomíná krásné chvíle v červenobílé rodině. Vzpomínám na báječné spoluhráče Lálu, Nepomuckého, Kadrabu, Hildebrandta, Frantu Veselého a na svého parťáka v obraně Bohouše Smolíka. Byli jsme narození ve stejný den, on byl jen o rok mladší. Můžu jmenovat mnoho lidí ze Slavie z řad činovníků i fanoušků. A na co vzpomínám nejraději? Na Cestu kolem světa v závěru roku 1967. Moc zdravím všechny! Karel Knesl," vzkázal Slavii krátce pro svých 78. narozeninách.

Srdce Karla Knesla dotlouklo 3. září. Jeho rodině a jeho nejbližším vyjadřuje Slavia upřímnou soustrast.

Aktuálně

Oslavy 28. října v historii: Prestižní mezinárodní zápasy

dnes
Den po oslavách 28. října nastoupí Slavia v duelu Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Dříve nic neobvyklého. Tradici mezinárodních zápasů při příležitosti státního svátku zavedl příznivec Slavie Edvard Beneš.

Každý bod teď bude velice důležitý

včera
Ve čtvrtek sešívané v Edenu čeká druhý zápas Evropské ligy proti Leverkusenu. „Přípravě jsme věnovali hodně času. Doufám, že se to v zápase projeví,“ říká Jindřich Trpišovský.

Bude nám vyhovovat presovat proti týmu, který hraje zezadu

včera
Lukáš Provod, který si v minulém zápasu proti Beerševě připsal jediný gól Slavie, věří, že by sešívaným mohla hra Leverkusenu svědčit.

Další články