3:1
(2:0)
8. kolo, 17. 9. 2012
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 21. Křeček, 28. Huška, 80. Matyska (pen.) – 85. Šimeček (pen.). <b>ŽK:</b> Fall, Varaďa – Čepelák, Hrubý, Červenka. <b>ČK:</b> 36. Fall. <b>Rozhodčí:</b> Mikel – Hájek, Julínek.
<p> Juniorka Slavie prohrála na hřišti lídra soutěže Zbrojovky Brno 1:3. Jedinou branku sešívaných zaznamenal tři minuty před koncem zápasu Viktor Šimeček.</p>

Viktor Šimeček v Brně stejně jako v zápase proti Teplicím proměnil penaltu. Foto: Michal Káva.

BRNO/PRAHA – Juniorka Slavie prohrála na hřišti lídra soutěže Zbrojovky Brno 1:3. Jedinou branku sešívaných zaznamenal tři minuty před koncem zápasu Viktor Šimeček, když stejně jako v minulém kole proti Teplicím úspěšně proměnil pokutový kop. V základní sestavě se objevil navrátilec ze stáže v Udine Robert Hrubý.

V první větší šanci utkání se octl domácí Lamine Fall, který zkusil obstřelit Malinu, jeho pokus ale mířil vedle. Slavia kontrovala akcí Zámečníka, ten se ale ani nadvakrát nedokázal prosadit proti domácímu gólmanovi Veselému.

První branku vstřelilo ve 21. minutě Brno. K odraženému balonu se za naším vápnem dostal Křeček a střelou ze 22 metrů překonal Malinu poprvé. O šest minut později vedli Moravané už o dvě branky, když se z přímého kopu prosadil střelou kolem zdi Jiří Hruška.

Domácí přišli už ve 36. minutě o vyloučeného Falla, který musel pod sprchy po druhé žluté kartě, a Slavia se začala výrazněji ukazovat směrem dopředu. Dvě Šimečkovy střely v závěru půle ale zlikvidoval gólman Veselý.

I druhý poločas začali sešívaní aktivně, ale ani Vondráček, ani Zámečník míč do sítě neprotlačili. Na druhé straně musel Malina děkovat za dobře postavenou brankovou konstrukci, když Křeček z přímého kopu napálil břevno.

Utkání se definitivně rozhodlo v 80. minutě. Po faulu v našem pokutovém území kopalo Brno penaltu a Matyska se proti Malinovi nemýlil. Slavia už jen zkorigovala výsledek tři minuty před koncem řádné hrací doby, kdy pokutový kop nařízený prozměnu proti Zbrojovce proměnil Viktor Šimeček.

Svěřenci trenéra Petrouše jsou tak po kompletním osmém kole na desátém místě se stejnou bilancí jako Sparta. V příštím kole přivítají doma šestnácté Táborsko.

Rozhovor se záložníkem Robertem Hrubým najdete v magazínu Poločas. Vychází během utkání Slavie s Teplicemi ve středu 19. září.

FC Zbrojovka Brno – SK Slavia Praha 3:1 (2:0)