Juniorka přejela Budějovice 4:1 | SK Slavia Praha

4:1
(4:0)
15. kolo, 5. 11. 2012
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Branky: <b>Branky:</b> 7. Dobrotka, 10. Mikula, 42. Vondráček, 45. Kolařík – 90. Vaněk. <b>ŽK:</b> Dostál – Hronec, Čadek, Petráň. <b>Rozhodčí:</b> Hrubeš – Fišer, Dobrý.
Juniorka je i nadále na druhém místě tabulky, v 15. kole si snadno poradila s Českými Budějovicemi.

Martin Dobrotka hrál 45 minut a vstřelil první branku Slavie. Foto: Michal Káva.

PRAHA/NA CHVALECH – Zatímco A-tým v neděli proti Plzni svou domácí neporazitelnost ztratil, juniorka si ji drží i po patnáctém kole. Svěřenci trenéra Petrouše si poradili 4:1 s Českými Budějovicemi a v tabulce jim patří druhé místo. S 36 brankami na svém kontě je Slavia navíc nejproduktivnějším týmem soutěže.

S nadsázkou by se dalo říci, že stačilo pouhých deset minut a bylo hotovo. Po sedmi minutách si na Veselého centr z rohového kopu naskočil Martin Dobrotka, který po dohodě s trenérem Radou naskočil na první poločas, a sešívaní se ujali vedení. O tři minuty později zavezl Dostál míč do vápna Jihočechů, Vondráček našel volného Mikulu a ten zvýšil na 2:0.

Za dalších deset minut mohlo být ještě veseleji, když rozhodčí po faulu na Vondráčka nařídil penaltu, Hrubého ale vychytal hostující gólman a následná Veselého dorážka skončila na břevně.

Skvělý první poločas korunovaly dvě akce v jeho závěru. Nejprve ve 42. minutě přidal třetí branku Slavie střelou o tyč Jiří Vondráček a v poslední minutě poločasu pak po dalším Veselého centru z rohu skóroval Petr Kolařík.

Šance navýšit skóre měla Slavia i po přestávce, střelecký prach ale našim borcům zvlhnul a popáté se jim síť za českobudějovickým brankářem rozvlnit nepodařilo. Na druhé straně se v brance sešívaných činil Karel Hrubeš, který v 62. minutě špičkou kopačky zlikvidoval obrovskou šanci Dvořáka.

Hosté se čestného zásahu dočkali až v poslední minutě zápasu. Naše obrana zapomněla na Daniela Vaňka, který svůj samostatný únik na Hrubeše proměnil a snížil na konečných 4:1.

SK Slavia Praha – SK Dynamo České Budějovice 4:1 (4:0)