6:0
(5:0)
16. kolo, 12. 11. 2012
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň
Branky: <b>Branky:</b> 21. Milutinovič, 29. Milutinovič, 29. Milutinovič, 38. Kolařík, 45. Frejlach, 59. Hurka. <b>ŽK:</b> Sudek, Hrubý – Libotovský, Černý, Kyndl, Pernglau, Chocholoušek. <b>Rozhodčí:</b> Plesar – Pochylý, Moudrý.
Milutinovićův hattrick a Proškův návrat v zápase juniorky s Plzní.

PRAHA/NA CHVALECH – Ve znamení dvou příběhů se nesl pondělní zápas juniorky proti Plzni. Prvním tématem byl čistý hattrick Zorana Milutinoviće, který navíc bosenský záložník stihl za pouhých osm minut, tím druhým byl pak návrat Václava Proška na hřiště po operaci srdce.

První branku, kterou načal jak do té dobry solidní obranu Plzně, tak své velké představení, vsítil Zoran Milutinovič hlavou po Hurkově centru ve 21. minutě. Ve 27. minutě se pak bosenský záložník postavil k přímému kopu, druhou branku ale ještě nevstřelil, míč poslal těsně vedle.

Druhý gól přišel o dvě minuty později, kdy se Milutinović trefil krásnou střelou o břevno, a bezprostředně po rozehrání dovršil svůj hattrick, když zakončil únik s Tomášem Frejlachem. Na světelné tabuli svítila stále ještě 29. minuta.

Další, v pořadí už čtvrtou branku, přidal do sítě Plzně ve 38. minutě Petr Kolařík, když hlavou poslal za gólmana Brycha Hurkův centr z rohového kopu. Na 5:0 završil skóre první půle ve 45. minutě Tomáš Frejlach.

Plzeň o přestávce hned čtyřikrát vystřídala, její herní projev to ale příliš nezlepšilo. Naopak, v 59. minutě se své branky dočkal i Martin Hurka, který z otočky překonal náhradního gólmana Plzně.

Ještě o minutu dříve se na hřiště po dlouhé pauze, zapříčiněné problémy se srdcem, podíval Václav Prošek. Do utkání nastoupil poprvé od červencové operace a odehrál více jak půl hodiny.

Další branky už nepadly, závěr zápasu se nesl ve znamení žlutých karet a několika tvrdých faulů hostující Plzně. Nejprve musel ze hřiště odejít zraněný Veselý a další ze zákroků odnesl šrámy Tomáš Frejlach.

Slavia porazila Plzeň vysoko 6:0 a v tabulce se drží na druhém místě Na vedoucí Brno ztrácí šest bodů.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 6:0 (5:0)