1:3
(0:2)
17. kolo, 19. 11. 2012
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 49. Ilko – 33. Vondráček (pen.), 38. Hrubý, 65. Zámečník. <b>ŽK:</b> Jeřábek, Begič – Hrubý. <b>Rozhodčí:</b> Lerch – Blažej, Moudrý.
Slávistická juniorka porazila na závěr podzimu juniorku Dukly 3:1.

PRAHA/STRAHOV – Juniorka Slavie zakončila podzim výhrou nad Duklou 3:1 a zimní přestávku tak přečká na skvělém druhém místě! O výhru se gólově postarali Vondráček, Hrubý a Zámečník.

Snad poprvé v sezoně nemohl trenér Petrouš využít ve svém kádru ani jednoho hráče A týmu, a proto dostal poprvé po dlouhé pauze šanci v základu také Václav Prošek.

Slavia byla v utkání jasně lepší, šance přišly po půlhodině hry, kdy k se k dobré střele ve vápně dostal Petr Kolařík, ale jeho tvrdý pokus mířil vysoko nad branku.

Za minutu žádali sešívaní po zákroku právě na Kolaříka penaltu, ale dočkali se až v minutě 33. Zámečník utekl po levé straně a těsně před brankovou čárou ho ve vápně zezadu srazil jeden z obránců. Nařízený pokutový kop Jirka Vondráček s přehledem proměnil.

Ještě před přestávkou stihla Slavia zvýšit své vedení. Na pěkný centr si na pravé straně naběhl Mikula, skvěle si ho zpracoval do běhu a potáhl do vápna, kde zpětnou přihrávkou našel Roberta Hrubého, který přesně k tyči skóroval.

Do druhé půle vstoupila úspěšněji Dukla, které se také povedlo snížit. Kombinaci Ilka s Čapkem zakončil gólovou střelou prvně jmenovaný. I když v úvodu druhé půle byli aktivnější domácí, obrat v utkání slávisté nedovolili.

Po sérii dalších šancí Slavie přišla branka Jakuba Zámečníka. Bazal se skvěle uvolnil na pravé straně, poslal prudký centr na zadní tyč, odkud Robert Hrubý hlavou jen přiťukl Zámečníkovi, který přesnou střelou levačkou navýšil skóre.

Velkou příležitost si ještě v závěru připsal střídající Marek Červenka. Jeho rána z dálky skončila na břevně.  Slavia tak získala tři body do tabulky a na druhém místě je nejofenzivnějším týmem celé podzimní části sezony!

Dukla - Slavia 1:3 (0:2)
Branky: 49. Ilko - 33. (pen.), 38. Hrubý, 65. Zámečník

Slavia: Malina – Mikula (K), Mac, Kolařík, Sudek - Prošek (65. Šittich), Bazal, Čepelák, Zámečník (80. Růžička) - Hrubý (86. Synek) - Vondráček (72. Červenka)

Trenér Petrouš: Z aktivní hry bez balónu mám radost

Jsem rád, že jsme podzim zakončili vítězstvím, i hra byla koukatelná. Po horším začátku teď kluci měli dobrou sérii a prezentujeme se útočným fotbalem. Z toho mám obrovskou radost, z aktivní hry bez balonu. I když Dukla dostala na Slovácku 5:0, tak v poli vůbec nehrála špatně. Až na závěr první půle, kdy jsme byli trochu pasivní, jsem spokojený," hodnotil utkání trenér Michal Petrouš.