První ligová prohra od září přišla v Plzni | SK Slavia Praha

První ligová prohra od září přišla v Plzni

2:0
(1:0)
21. kolo, 17. 2. 2019, Doosan Arena
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
I přes zlepšený výkon v druhém poločase se Slavii nepodařilo dát gól. Domácím se naopak podařilo vstřelit po gólu na konci obou poločasů a sešívaní tak v Plzni prohráli 0:2.

Do šlágru ligového kola proti Plzni vyslal Jindřich Trpišovský sestavu velmi podobnou té, která nastoupila o pouhých pár dní předtím proti Genku. Změna se konala pouze na jediném postu, a to na hrotu útoku, kde Milana Škodu nahradil Peter Olayinka.

První příležitost utkání si v 6. minutě vytvořili domácí. Z přímého volného kopu našel Hořava hlavu Hubníka, který neobsazený minul branku. Obratem však zahrozila Slavia, když Josef Hušbauer chytrým lobem vybídl ve vápně nabíhajícího Jana Bořila, který míč vzápětí vracel před branku na Petera Olayinku. Balon však těsně před ním přizvedl Hruška a i dorážku Miroslava Stocha stačil mimo tři tyče zblokovat Hubník.

V průběhu první půle to byla Plzeň, která se dostávala častěji do zakončení, byla ale buď nepřesná, nebo si s jejími střelami poradil Ondřej Kolář.

Červenobílá defenzíva podlehla plzeňskému útoku až ve 45. minutě, kdy Limberský pronikl do vápna sešívaných a předložil míč opuštěnému Chorému, který už neměl problém zakončit. Rozhodčí po krátké konzultaci branku potvrdil a Plzeň vedla 1:0. Více toho první poločas nenabídl a do kabin se tak šlo za vedení domácích.

Do druhé půle vyběhla Slavia na hřiště s jednou změnou v sestavě. Jindřich Trpišovský poslal do hry Alexe Krále, který vystřídal Petra Ševčíka. Nově příchozí o sobě mohl hned dát vědět. Po kombinaci na levé straně totiž ve vápně přesně našel Petera Olayinku, jehož halfvolej však branku netrefil.

Chuť si mohli slávisté spravit hned v 52. minutě při velmi podobné akci, ze které dala Plzeň v prvním poločase gól. Josef Hušbauer našel přesným pasem na levé straně Jana Bořila, který míč předložil před bránu Tomáši Součkovi. Ten nezaváhal a míč poslal do brány. Na rozdíl od plzeňského gólu však i krátká porada s videem potvrdila odmávaný těsný ofsajd.

Ve snaze zvrátit vývoj zápasu poslal trenér na hřiště Micka van Burena a Milana Škodu, kterým místo uvolnili Jaromír Zmrhal a o chvíli později Peter Olayinka. Do největší šance se ale po standardní situaci dostal Michael Ngadeu, jehož hlavičku po Hušbauerově rohu musel likvidovat Hruška.

I přes zvyšující se tlak Slavie to byli opět plzeňští, kterým se povedlo skórovat. V 82. minutě dokázal Havel i přes dotírajícího Jana Bořila odcentrovat a našel nehlídaného Beauguela, jehož hlavičku o zem nedokázal přesouvající se Ondřej Kolář lapit.

Slávistům už se nepodařilo utkání zdramatizovat a zápas tak skončil 2:0. Sešívaní zůstávají na prvním místě tabulky FORTUNA:LIGY, jejich náskok před plzeňským rivalem se ovšem zmenšil na 3 body.