0:0
(0:0)
N1, 4. 5. 2019, Stadion U Nisy
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Slávisté nedokázali na úvod FINÁLE FORTUNA:LIGY překonat obranu Liberce a po bezbrankové remíze 0:0 nezvýšili vedení na čele tabulky.

Od prvních minut vyslal trenér Jindřich Trpišovský na hřiště naprosto identickou sestavu jako do posledního utkání základní části FORTUNA:LIGY proti Olomouci. Josef Hušbauer s kapitánskou páskou na ruce si navíc připsal jubilejní 100. start v červenobílém dresu!

Utkání odstartovalo ve velmi chladném počasí, diváky mohlo však hřát vysoké tempo hry, se kterým oba celky hned od začátku vyrukovaly. V prvním náznaku šance se po chybné liberecké rozehrávce objevil v samotném úvodu Peter Olayinka. Navrátivší se obránce mu ale nedovolil zakončit.

Drtivá většina poločasu byla proložena spoustou osobních soubojů, ze kterých však větší brankové příležitosti na obou stranách nevznikaly. Ojedinělou zajímavou situací z první půle byla šance Jana Bořila po přihrávce Micka van Burena. Levý bek se snažil kličkami najít prostor ke střele, ale obránci jeho následný pokus zablokovali. Jen o malou chvíli později mohl vystřelit na hranici pokutového území Tomáš Souček, ale i v tomto případě k němu včas přispěchali hráči Liberce.

Úspěšnější nebyl ve 43. minutě ani Mick van Buren. Nizozemský střelec si míč po vysokém centru míč dobře zpracoval na prsa, jeho střelu ale opět jako už poněkolikáté zablokoval jeden z bránících hráčů. Více zajímavého první dějství nepřineslo a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Slávisté zahájili druhou půli aktivněji a odměna mohla přijít v 53. minutě po centru Josefa Hušbauera z volného přímého kopu, když domácí obrana míč odvrátila pouze před osamoceného Petera Olayinku. Ten míč z první nasměroval do brány, ale domácí na brankové čáře podržel opět obránce.

Ve druhém poločase byla hra značně kouskovaná fauly a ztrátami míče z obou stran. Tuto pasáž hry přerušila až střela Micka van Burena v 69. minutě. Jeho pokus z úctyhodné vzdálenosti měl velkou razanci, ale chyběla mu potřebná přesnost. Ke smůle slávistických fanoušků tak mířila pouze do boční sítě Nguyenovy branky.

Na bezgólový vývoj zareagoval Jindřich Trpišovský dvojí střídáním, při kterém na hřiště vyběhli Miroslav Stoch a Milan Škoda.

Blízko vstřelení kýžené branky byli sešívaní v 76. minutě, kdy Nguyen ztratil kontrolu nad centrovaným míčem, ale ani tento moment gólový účet neotevřel.

S blížícím se koncem slávisté hru zjednodušili a téměř už výhradně vytvářeli příležitosti centry do pokutového území. Také v 85. minutě našla přihrávka z nohou Lukáše Masopusta hlavu Milana Škody, ale ten se obklopen obránci nezmohl na přesnou hlavičku.

Jako poslední se na hřiště z lavičky podíval Alexandru Baluta, ale ani on už s bezbrankovým stavem nic nezmohl. Slavia tak hned na úvod FINÁLE FORTUNA:LIGY po remíze 0:0 v Liberci ztratila body.