1:0
(1:0)
11. kolo, 28. 9. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
O výhře proti Mladé Boleslavi rozhodl jedinou brankou Peter Olayinka. V nastavení mohl z penalty vyrovnat Mešanovič, ale přestřelil.

Hráči z města automobilů si do Prahy k utkání 11. kola FORTUNA:LIGY přivezli doposud nejlepší útok v soutěži, když stihli vstřelit 23 branek za deset utkání. Sešívaní se naproti tomu mohli pyšnit bezkonkurenčně nejpevnější obranou, kterou se zatím podařilo překonat jen dvakrát.

Do utkání vstoupil lépe tým vedený kapitánem Milanem Škodou a Slavia od první minuta udávala takt. Po dvou slibných šancích, v nichž se postupně ocitli Masopust a Škoda, se pak sešívaní dočkali vstřelené branky.

Po přesné kombinaci na pravé straně hřiště dostal míč na kopačky Lukáš Masopust, který ale v úhlu zvolil přihrávku a před brankou nalezl v tu chvíli nikým nehlídaného Petera Olayinku. Čerstvý nigerijský reprezentant se z malého vápna nemýlil a přesnou ranou vymetl pravou šibenici branky Stejskala – 1:0. O pět minut později pak mohli být slávističtí ještě spokojenější, ale Hušbauer v pádu mířil těsně vedle.

V Edenu se v průběhu prvního poločasu dál hrál pohledný a rychlý fotbal. Jak Slavia, tak i Mladá Boleslav, se postupně dostali do šancí na vstřelení branky, ale hostující Mešanovič ani domácí Lukáš Masopust nebyli schopní dostat míč do sítě. V průběhu hry pak viděl žlutou kartu stoper Slavie Hovorka, který nevybíravým zákrokem v nastavení prvního poločasu zastavil Mešanoviče. Ani z následné standardní situace ale branka napadla a slávisté si tak do kabin odnesli jednogólové vedení.

Po poločasové přestávce vyběhla Slavia na hřiště s jednou změnou v sestavě. Zraněného Ondřeje Kúdelu nahradil ve stoperské dvojici Michal Frydrych.

První velkou příležitost měla v 60. minutě druhého poločasu opět Slavia. Přibližně 25 metrů od branky byl faulovaný Josef Hušbauer a sudí Marek neměl jinou možnost, než nařídit přímý kop. Míč si postavil Nicolae Stanciu, ale jeho technická střela jen o kousek minula levou tyč Stejskalovi branky.

Po dalších deseti minutách hry pak nabídl přihrávající Masopust gólovou šanci Hušbauerovi, jeho střelu ale zblokovali domácí obránci, čemuž v Edenu přihlíželo 18 079 diváků. Následně v 74. minutě mohl většinu z nich rozesmutnit Mešanovič, kterému k velké šanci pomohla chyba slávistické obrany. Exslávista však z úhlu pálil vedle.

Do konce druhého poločasu se hrál na Slavii poměrně vyrovnaný fotbal, ve kterém ale měla přeci jen více šancí domácí Slavia. Pravděpodobně tu největší neproměnil střídající Tecl, jemuž se balon odrazil na hlavu po rohovém kopu Nica Stancia. Sudí Marek nakonec nastavil tři minuty nad rámec hrací doby, které ale slávisté ke vstřelení druhé branky nevyužili.

Ba naopak, v samém závěru měla velkou příležitost k vyrovnání Mladá Boleslav. Po centru do velkého vápna totiž fauloval Jaroslav Zelený a sudí po přezkoumání videa nařídil pokutový kop. Aktivní Mešanovič ale pod velkým tlakem v poslední minutě utkání vysoko přestřelil. Slavie tak uhájila hubennou, ale o to cennější domácí výhru 1:0.