Béčko porazilo díky gólům v závěru Bohemians 4:2 | SK Slavia Praha

Béčko porazilo díky gólům v závěru Bohemians 4:2

2:4
(1:1)
Miniliga 8, 24. 6. 2020
Bohemians 1905 B - SK Slavia Praha B
Sešívané béčko si v osmém utkání Letní ligy připsalo vítězství 4:2 nad B-týmem Bohemians. Branky vstřelili Adam Vlasák, Vojtěch Šilhan a Jakub Zeronik.

V osmém kole METAL CONEXION CUP Letní ligy čekal sešívané béčko zápas na hřišti rezervy Bohemians. Kromě svých tradičních svěřenců mohl Marek Jarolím využít i služby posily z A-týmu Mohameda Tijaniho, který se v základní sestavě postavil po boku Tomáše Vlčka.

Slávisté vstoupili do utkání lépe než domácí a odměnou jim za to byl gól ze 12. minuty. K míči se po nepovedené rozehrávce Bohemians dostal Adam Vlasák a nezaváhal. Míč technickým obstřelem poslal na vzdálenější tyč a Slavia šla do vedení – 1:0!

Po úvodním gólu ale převzaly otěže domácí Bohemians. V rozmezí dvaceti minut dvakrát napálili tyč, několikrát skvěle ve slávistické brance zasáhl Christian Fülöp a v jednom případě dokonce skončil míč v síti, kvůli ofsajdu ale gól uznán nebyl. Vyrovnání přišlo až ve 41. minutě a i v tomto případě byla příčinou gólu špatná rozehrávka. Peričevič ji přečetl, obešel gólmana a vyrovnal – 1:1.

Na góly ve druhé půli si museli diváci počkat, ke konci zápasu se s nimi ale téměř roztrhl pytel. V 76. minutě se po akci na pravé straně prosadil přízemní střelou ve vápně střídající Vojtěch Šilhan – 2:1! Vedení ale bohužel sešívaným dlouho nevydrželo a podruhé v utkání srovnal o pouhé dvě minuty později z penalty Ogiomade.

Vojtěch Šilhan se však s jedním gólovým příspěvkem nespokojil, během krátké chvíle vstřelil další branku, ke které přidal rychle gólový zásah i Jakub Zeronik – 4:2 pro sešívané! Kaňkou na vítězném konci zápasu bylo jen vyloučení Mohameda Tijaniho za druhou žlutou kartu v utkání.

Další utkání Letní ligy čeká sešívané v sobotu 27. června na hřišti plzeňského béčka.

Utkání po zápase zhodnotil i trenér Marek Jarolím.

Výhra 4:2 nad béčkem Bohemians. Jak byste utkání zhodnotil?
„Celkově to byl dobrý zápas ve vysoké intenzitě. Musím uznat, že na konci jsme těžili s toho, že Bohemka měla v nohách asi i zápas, který hrála v pondělí. Měli jsme tak ve druhé půli víc času, nemuseli jsme tolik pospíchat a zachovávali jsme klid, který nám chyběl v první půli. Ze začátku jsme nedokázali úplně skloubit ten náš chtíč hrát s kvalitou. Pro tohle mladé mužstvo je to skvělý zápas, právě v těchto utkáních hráči rostou. Mohli jsme ve druhé půli vidět krásné momenty.“

Nakonec vítězství, dvakrát jste ale také ztratili velmi rychle vedení…
„Je to škoda. Bylo to tak i v zápase s Táborskem, kdy jsme vedli. Asi se dá říct, že se vedením nedokážeme zatím dostat do potřebného klidu. Věřím, že tohle ale přijde s časem. Když jdeme do vedení, mělo by se mužstvo zklidnit. Naopak po našich prvních dvou gólech měla spíše šance Bohemka.“