Branky Simy a Olayinky rozhodly o výhře nad Libercem | SK Slavia Praha

Branky Simy a Olayinky rozhodly o výhře nad Libercem

3:0
(2:0)
11. kolo, 13. 12. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Slávisté v předposledním domácím utkání roku 2020 porazili Liberec přesvědčivě 3:0. Dvě branky si připsal Abdallah Sima, jeden přesný zásah zaznamenal Peter Olayinka.

Pro utkání 11. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém sešívaní v Edenu přivítali Slovan Liberec, vybral Jindřich Trpišovský sestavu se čtyřmi změnami oproti zápasu v Leverkusenu. Do základu se vrátili Jan Kuchta, Nicolae Stanciu, Lukáš Provod a Ondřej Kúdela, díky kterému se mohl Jan Bořil přesunout zpět na pozici levého obránce. Do středu zálohy pod Nicolaeho Stancia se postavili trochu netradičně Lukáš Provod a Oscar Dorley, který v posledních době nastupoval hlavně na kraji obrany.

V sestavě Liberce nastoupila také trojice slávistů, kteří v Liberci hostují, Mohamed Tijani, Júsuf Hilál a Jan Matoušek. A právě poslední jmenovaný se mohl jako první dostat hned z úvodu utkání do velké šance. Pokud by dobře zpracoval míč na dlouhou nohu, mohl postupovat sám na Ondřeje Koláře. Naštěstí pro slávisty se tak nestalo.

Ve 13. minutě se po trpělivé kombinaci dostali k první gólové příležitosti sešívaní. Lukáš Masopust precizní průnikovou přihrávkou vysunul na pravé straně unikajícího Abdallaha Simu, který obratem míč vracel před branku. Tam si sbíhal Jan Kuchta, prudký pas ale zastihl jen špičkou své kopačky, pomocí které jen orazítkoval levou tyč liberecké branky. Úspěšný nebyl o pár minut později na druhé straně hřiště ani Jan Matoušek, který obral o míč Davida Zimu při rozehrávce. Trpělivý Ondřej Kolář si v samostatném úniku mladého útočníka počínal zkušeně, nešel na zem příliš brzy a jeho pokus o jemné přehození přečetl.

Sérii neúspěšných gólových příležitostí na obou stranách přerušili sešívaní v 23. minutě. Na secvičený rohový kop v podání Lukáše Provoda se vyhoupl Abdallah Sima a hlavou nedal Nguyenovi šanci – 1:0! Svoji střeleckou bilanci tak zvýšil na skvostných pět gólů v šesti ligových utkáních.

Od této chvíle Slavia převzala otěže zápasu a trvale se usadila na polovině soupeře. Když už to vypadalo, že v první půli její snaha žádnou další gólovou odměnu nepřinese, promluvil do děje utkání Peter Olayinka. Na začátku nastavení se vyhoupl nad Koscelníka a usměrnil míč po centru Lukáše Masopusta z pravé strany podruhé v utkání do sítě – 2:0!

Před odchodem do kabin stihli ale málem sešívaní udeřit ještě jednou. Gólem naladěný Peter Olayinka si na středu hřiště skvěle poradil se Sadílkem a přesným pasem vysunul do vápna sprintujícího Abdallaha Simu, ten ale levačkou za přítomnosti dotírajícího Tijaniho nezamířil přesně.

Sešívaní měli zápas pod kontrolou i ve druhé půli, výjimkou byla situace z 62. minuty, kdy se k zakončení po centru Mosquery dostal Mara. Ondřej Kolář byl ale připraven a míč si bez větších potíží pohlídal. Sami slávisté si ale vyloženou šanci nemohli dlouho vypracovat.

Ta přišla až v 75. minutě a opět u ní byl objev posledních měsíců Abdallah Sima. Lukáš Masopust rozkmital své rychlé nohy, vletěl z pravé strany do vápna, kde nezazmatkoval, podíval se a míč předložil před branku střelci úvodní branky zápasu. Abdallah Sima opět nezaváhal a usměrněnou střelou k tyči zvýšil vedení Slavie – 3:0!

Slávisté předposlední domácí utkání roku 2020 dohráli na výbornou a ohrožení branky Ondřeje Koláře v závěrečných minutách nepřipustili. Díky brankám Abdallaha Simy a Petera Olayinky porazili nepříjemný Liberec 3:0 a obnovili svůj pětibodový náskok na čele tabulky.

Jedinou vážnou kaňkou bylo odstoupení Ladislava Takácse ze zápasu, který po dlouhé rekonvalescenci a návratu do akce po zranění musel po necelých deseti minutách ze zdravotních důvodů hřiště opět opustit.