Výhra v Jablonci, udržení náskoku na čele tabulky | SK Slavia Praha

Výhra v Jablonci, udržení náskoku na čele tabulky

1:2
(0:1)
29. kolo, 17. 4. 2022, Střelnice, Jablonec nad Nisou
FK Jablonec - SK Slavia Praha
Slávisté ve 29. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Jablonci 2:1, o branky se v nedělním odpoledni postarali Ivan Schranz se Stanislavem Teclem. Domácí snížili v závěru ranou Kroba.

V souběžně hraném duelu druhá Plzeň na vlastním stadionu přehrála Baník Ostrava 2:1. Sešívaní tak nad svým nejbližším pronásledovatelem udrželi jednobodové vedení v tabulce, poslední kolo základní části odehrají sešívaní ve středu v Edenu proti Zlínu.

Oproti zápasu s Feyenoordem udělal trenérský tým sedm změn. Chytal Ondřej Kolář, obrannou dvojici utvořili Ondřej Kúdela a Taras Kačaraba, nalevo nastoupil David Jurásek. Vedle Ibrahima Traoré hrál v záloze Jakub Hromada, ofenzivní trojice operovala ve složení Schranz - Fila - Plavšić. Na hrot útoku se postavil Stanislav Tecl, který vedl tým s kapitánskou páskou.

Ondřej Lingr nebyl k dispozici z důvodu celkového přetížení, z preventivních důvodů chyběli v nominaci Lukáš Provod a David Hovorka.

Do první šance se na jablonecké Střelnici, kam přicestovala početná skupina příznivců Slavie, dostali domácí, s hlavičkou Černáka neměl Ondřej Kolář žádné starosti. Příležitost Plavšiće ze 7. minuty zastavil praporek pomezního sudího. První žlutou kartu utkání obdržel o tři minuty později jablonecký Černák. Proti průniku Pilaře zakročil důrazný dvojblok Kúdela – Kačaraba, na druhé straně chybělo Srdjanu Plavšićovi po centru Stanislava Tecla k zakončení pár centimetrů. Po rohovém kopu hlavičkoval nad branku Hanuše David Jurásek.

V 18. minutě Surzyn z dálky minul a rána Jukuba Hromady skončila na bloku domácí obrany. Do halvoleje Kratochvíla vložil na poslední chvíli nohu David Jurásek.

Ve 31. minutě slávisté udeřili, po dlouhém nákopu brankář Hanuš zamířil daleko ze své branky, balon špatně zpracoval a napadající Ivan Schranz jeho velké zaváhání potrestal – 0:1. Slovenský kanonýr, který do Edenu zamířil právě z Jablonce, tak mohl oslavit svou letošní jubilejní desátou ligovou branku. Domácí mohli srovnat o dvě minuty později, křižná rána Surzyna těsně minula zadní tyč.

Žádné další příležitosti první poločas nastavený o dvě minuty nenabídnul, svěřenci Jindřicha Trpišovského zamířili do kabiny s jednobrankovým vedením. V 54. minutě trenérský tým Slavie dvojnásobně střídal, Daniela Filu nahradil Peter Olayinka a za Srdjana Plavšiće vyběhl na hřiště Maksym Talovjerov. Ondřej Kolář následně včasným vyběhnutím zmařil šanci Silného.

V 64. minutě se hnal do šance po přihrávce Stanislava Tecla Ivan Schranz, posledním dotekem mu ale balon odskočil a zakončit nestihl. Dělovce Davida Juráska chyběla přesnost. Čtvrt hodiny před koncem předvedl Ondřej Kolář jistý zákrok proti hlavičce Kadlece.

Šest minut před koncem slávisté pojistili svůj náskok! Po závaru před brankou domácích se prosadil hlavičkující Stanislav Tecl. Dlouhý aut házel David Jurásek, ke kapitánovi Slavie prodloužil míč Maksym Talovjerov – 0:2. Na závěrečné minuty zamířili na hřiště Petr Ševčík a Oscar, odpracováno měli Hromada s Traoérem. V 87. minutě Jablonec snížil, střelou do bližší šibenice se prosadil Krob – 1:2.

Slávisté ale v pětiminutovém nastavení srovnání nedovolili, ubránili se i při standardní situaci zahrávané Krobem. Svěřenci Jindřicha Trpišovského zvítězili v Jablonci zásluhou Ivana Schranze a Stanislava Tecla 2:1 a vyhlíží středeční souboj se Zlínem. V Edenu se začne hrát v 17:00.