B-tým: Otočka a jasná výhra nad Rakovníkem | SK Slavia Praha

B-tým: Otočka a jasná výhra nad Rakovníkem

4:1
(3:1)
15. kolo, 28. 9. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Rakovník
Sešívané béčko otočilo utkání s Rakovníkem a zvítězilo 4:1 po gólech Touly, Zeronika a dvou trefách Douděry.

Trenér Marek Jarolím udělal oproti minulému zápasu s Motorletem, který B-tým vyhrál 3:1, dvě změny. Alberta Labíka v obraně nahradil Alexander Bárta a místo Matouše Nikla nastoupil v záloze Michal Švec.

První velkou šanci utkání měli sešívaní ve 14. minutě, když dostal přihrávku z levé strany přímo před bránu Filip Horský, ale minul odkrytou bránu.  První gól zápasu vstřelil ale Rakovník, když se do samostatného úniku dostal v 19. minutě Nwachukwa, který překonal brankáře Kinského – 0:1.

O dvě minuty později se ale sešívaným podařilo vyrovnat. Adam Toula dostal skvělou přihrávku do vápna za obranu a tvrdou ranou pod břevno překonal Zacha – 1:1. Už ve 23. minutě se podařilo Slavii dokonce skóre otočit, když sešívaní dokázali po pomalé rozehrávce Rakovníku obrat brankáře o balon a po krátké kombinaci před vápnem vstřelil gól Jakub Zeronik – 2:1.

Ve 37. minutě střídali sešívaní poprvé, když Alexe Bártu nahradil David Štětka. O dvě minuty později odpískal sudí penaltu pro Slavii. K pokutovému kopu si stoupl Martin Douděra a bezchybně zakončil k pravé tyči – 3:1. V prvním poločase už další gól nepadl a slávisté šli do kabin s dvougólovým vedením.

V 64. minutě došlo k dvojitému střídání Slavie. Jakuba Kopáčka a Davida Štětku nahradili Tomáš Hájek a Matouš Nikl. V 68. minutě přidal Martin Douděra svůj druhý gól, když z krátké vzdálenosti překonal brankáře Zacha – 4:1

V dalších deseti minutách měli sešívaní několik vyložených šancí, které ale nedokázali dobře zakončit nebo je zlikvidoval brankář Zach. V 75. minutě střídali slávisté znovu. Na hřiště přišli Filip Šimeček se Štěpánem Beranem a zápas skončil pro Jakuba Zeronika a Filipa Horského.

Další gól už v zápase nepadl a slávisté tak sebrali všechny tři body! Další utkání čeká B-tým v neděli 3. října doma s Královým Dvorem.