Slávistky prohrály v Lize mistryň 0:3 na půdě Arsenalu | SK Slavia Praha

Slávistky prohrály v Lize mistryň 0:3 na půdě Arsenalu

3:0
(2:0)
LM, 31. 8. 2021, Meadow Park
Arsenal FC - SK Slavia Praha
Slávistky v úvodním finále kvalifikace Ligy mistryň nestačily na Arsenal a v Londýně prohrály 0:3. Odveta se odehraje 9. září v Edenu.

Po úvodních dvou ligových kolech bez porážky čekal na slávistky těžký soupeř, do Londýna na stadion Meadow Park přijely sešívané bojovat v úvodním finále kvalifikace Ligy mistryň. Před dvěma lety na stejném místě schytaly slávistky vysokou porážku 0:8 od domácích hráček Arsenalu.

V brance po odchodu Báry Votíkové nastoupila nová jednička Olivie Lukášová a už ve druhé minutě musela lovit míč ze sítě. Po centru z levé strany se hlavou prosadila Nikita Parris. Domácí po rychle vstřelené brance diktovaly tempo hry a slávistky se pečlivě bránily.

Po půl hodině hry ale přišel faul ve vápně kapitánky sešívaných Diany Bartovičové a hráčky Arsenalu dostaly výhodu pokutového kopu. Ten si vzala na starost kapitánka domácích Kim Little a míč poslala s přehledem do pravé strany branky, Lukášová skákala marně na opačnou stranu. Do poločasu měly ze hry stále více domácí, ale další branku nepřidaly, poločasový výsledek tak byl 2:0 pro domácí.

Do druhého poločasu slávistky vstoupily aktivně, snažily se napadat rozehrávku kanonýrek a vybojovaly si i několik nadějných standardních situací. Přímé i rohové kopy ale bez problémů odvracela pozorná obrana domácího týmu.

V 72. minutě vtrhla do vápna domácích Tereza Kožárová a po kontaktu se soupeřkou se dožadovala pokutového kopu, rozhodčí ale rozpažila a místo toho šly do brejku hráčky Arsenalu. Ten po úniku zakončila Miedema a přidala tak třetí branku Arsenalu.

Vzápětí mohly slávistky snížit, po dlouhém odkopu výborně vybojovala balon Tereza Kožárová, ale domácí brankářka její zakončení v úniku vyrazila na rohový kop.

Do konce zápasu měly více ze hry domácí, slávistky se pokoušely hrozit z rychlých brejků, ale ani jeden nedotáhly do zdárného konce. Do domácí odvety se tak vrací s prohrou 0:3.

„Za předvedený výkon se nemusíme stydět, 0:3 sice není nejlepší výsledek do odvety, ale budeme hrát doma a může se stát cokoliv. Doma jsme silné. Hrály jsme dobře, odbojovaly jsme to, jen je škoda, že jsme nevstřelily nějakou branku,“ hodnotila zápas s Arsenalem Tereza Krejčiříková.

Odveta je na programu 9. září v Edenu a permanentkáři mají vstup zdarma. Přijďte holky podpořit!