Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. Arsenal FC | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. Arsenal FC"

0:4
(0:0)
LM, 9. 9. 2021, Eden
SK Slavia Praha - Arsenal FC

Slávistky si do domácí odvety s Arsenalem přivezly z Londýna prohru 0:3. V Edenu je tak, pokud chtěly postoupit do skupinové fáze Ligy mistryň, čekal velmi složitý úkol.

Do zápasu vstoupily aktivněji hráčky Arsenalu, slávistky se ale pozorně bránily a soupeřky z úvodu zápasu do větších šancí nepouštěly. Do první šance se po rohovém kopu ve třinácté minutě dostaly hráčky hostí, Wubben-Moy umístila svou hlavičku k levé tyči, ale její zakončení zlikvidovala pozorná Olivie Lukášová. O dvě minuty později musela znovu zasahovat brankářka sešívaných, po samostatném průniku Patten z levé strany neměla problém zlikvidovat její střelu doprostřed branky.

Po půlhodině hry se konečně dostaly ke slovu slávistky, které se doposud hlavně bránily. Několik minut držely míč na svých kopačkách a povedené kombinace vyústily ve standardní situaci. Centr Simony Necidové ale odvrátila obrana Arsenalu a i hlavičku Necidové po rohovém kopu zblokovala obrana domácích.

Po povedené pasáži se slávistky opět spíše bránily, soupeřky ale do šancí nepouštěly a do kabin se tak o poločase šlo bez branek.

Obrana slávistek držela do 60. minuty. Po hodině hry se po centru z levé strany prosadila Miedema. Hvězda Arsenalu pak za 12 minut zkompletovala hattrick a to jí ještě skvěle chytající Lukášová minimálně dvě vyložené šance vychytala. Druhý gól přidala Miedema po individuálním průniku z levé strany a hattrick zkompletovala znovu po přihrávce z levé strany v 72. minutě, kdy míč protlačila do sítě přes několik bránících slávistek.

V 76. minutě ještě přidala gól z penalty Little. Slávistky se snažily přidat alespoň jednu branku pro 2155 fanoušků, kteří je přišli podpořit do Edenu, ale ani po centru Růžičkové z pravé strany, kdy míč po zásahu brankářky Arsenalu skákal ve vápně, nedokázaly úspěšně zakončit. S Ligou mistryň se tak slávistky loučí těsně před branami skupinové fáze.