Postup do čtvrtfinále! Výhru 3:1 odstartoval gólem Horský | SK Slavia Praha

Postup do čtvrtfinále! Výhru 3:1 odstartoval gólem Horský

3:1
(1:1)
4. kolo, 15. 12. 2021, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Zlín
Sešívaní porazili v osmifinále MOL Cupu Zlín 3:1 a postoupili do čtvrtfinále. Výhru odstartoval v 9. minutě premiérovým gólem za A-tým Filip Horský.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal oproti poslednímu ligovému zápasu hned sedm změn, neobměněná zůstala jen část obrany, jediná změna v defenzivě byla na pravé straně, kde místo Alexandera Baha nastoupil Ubong Ekpai. Ve středu záložní řady operoval Mads Emil Madsen s Ibrahimem Traorém a vysunutějším Danielem Samkem. Na levou stranu se vrátil Srdjan Plavšić, zprava debutoval v základní sestavě osmnáctiletý Filip Horský. Mladý útočník nastoupil poprvé za A-tým v závěru ligového zápasu s Libercem. Na hrotu naskočil Ondřej Lingr.

Hosté šli do vedení už po minutě hry, když se po špatné komunikaci v obraně a nepřesné přihrávce dostal k míči Tomáš Poznar, který přihrál do mezery Davidu Tkáčovi. Ten s míčem došel až do vápna a prostřelil Aleše Mandouse – 0:1.

Na to slávisté odpověděli velice rychlou útočnou hrou, kterou přetavili v gól už v 9. minutě! Sešívaní rozehráli z rohového kopu na krátko, Madsen přihrál do vápna Samkovi, který prokličkoval obranou a zpětnou přihrávkou posunul míč přímo před brankáře Filipu Horskému, který vstřelil svůj první gól z A-tým – 1:1!

V 17. minutě měli další velkou šanci hosté. Do vápna pronikl ze strany s míčem Tomáš Poznar, který poslal tvrdou střelu na bránu, ale Mandous předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil. K dorážce se těsně za hranou vápna dostal Marek Hlinka, ale jeho pokus zablokoval Taras Kačaraba!

Ve 20. minutě utekl s míčem za obranu Reiter, kterého stíhal Ubong Ekpai. V souboji Ekpai těsně před vápnem upadl a hned po něm i Reiter. Rozhodčí ale faul neodpískal, naopak dal hostujícímu hráči žlutou kartu za protestování.

Šance měli i slávisté, ve 23. minutě našel centr z levé strany hlavu Ubonga Ekpaie, který krásně vracel doprostřed pokutového území směrem k Ibrahimu Traorému. Ten byl po zpracování míče ale hned obklopen obranou Zlína, a tak se do zakončení nedostal.

Ve 29. minutě měl obrovskou šanci posunout Slavii do vedení Filip Horský. Daniel Samek poslal ze středu hřiště výborný centr na pravou stranu, kam si naběhl Ubong Ekpai. Ten už z velkého úhlu ve vápně přihrával míč vzduchem před bránu. Na zadní tyči ho mohl do prázdné branky poslat právě Horský, ale balon se mu nepodařilo trefit.

O osm minut později se po kombinaci s Horským na pravém křídle dostal k centru Ekpai. Míč se v odrazil od obránce, se kterým sváděl souboj Lingr, zpět k Horskému. Ten zkoušel technickou střelu na zadní tyč, ale netrefil bránu.

V nastaveném času prvního poločasu měl velkou šanci Madsen, který vyskočil na centrovaný míč od Plavšiće, ale odhlavičkoval jen do tyče! O pauze se tak šlo do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

První šanci druhého poločasu měli sešívaní, kdy po faulu na Plavšiće zahrávali volný přímý kop ze strany šestnáctky. Po centru se míč odrazil k Traorému, který zkoušel střílet z hranice vápna, ale trefil jen zeď obránců.

V 53. minutě šla Slavia do vedení! Po kombinaci na pravé straně hřiště se dostal do malého vápna Ibrahim Traoré, který z úhlu přihrával před bránu Ondřeji Lingrovi. Jeho pas zablokoval obránce, ale po odrazu se k balonu dostal Madsen, který pohotově vystřelil a propálil brankáře Šišku – 2:1!

V 74. minutě si vzal míč ve středu hřiště Nicolae Stanciu, došel s ním až k šestnáctce a zkusil vystřelit. Jeho rána sice měla velkou rychlost, ale mířila vedle levé tyče zlínské brány. V dalším průběhu hry měl několik zajímavých náběhů za obranu Jan Kuchta, ale centry na něj byly často příliš dlouhé a končily v rukavicích brankáře. V 81. minutě zkoušel střelu z otočky Filip Horský, lapil ji ale Šiška.

V 90. minutě pronikl za obranu Peter Olayinka a s velkým náskokem před obránci šel sám na brankáře. Při pokusu udělat gólmanovi kličku mu Šiška sáhnul na nohy a fauloval ho. Rozhodčí nařídil pokutový kop, ke kterému si stoupl sám Olayinka a s přehledem proměnil – 3:1!

Další gól už v zápase nepadl a slávisté se tak mohli radovat z postupu do čtvrtfinále MOL Cupu! Poslední utkání tohoto roku je čeká v neděli od 18:00 v Ostravě.