B-tým: Výhra nad Plzní přinesla postup do baráže! | SK Slavia Praha

B-tým: Výhra nad Plzní přinesla postup do baráže!

3:1
(1:1)
29. kolo, 12. 6. 2022, Xaverov, Praha 9
SK Slavia Praha B - FC Viktoria Plzeň B
V posledním kole ČFL sk. A přivítala Slavia B na Xaverově rezervu Plzně. Sešívaní si díky výhře 3:1 zajistili účast v baráži o celkového vítěze ČFL!

Utkání začalo ve velkém tempu, do první zajímavější pozice pro zakončení se dostali hosté z Plzně, kteří zahrávali přímý kop z nebezpečné pozice, střela soupeře ale nemířila mezi tři tyče. Na druhé straně se ukázal Moses Usor, který si navedl míč do středu hřiště a pořádně prověřil brankáře hostů, který vytáhl míč na roh.

V další situaci zachránilo sešívané břevno, které trefil útočící hráč Plzně povedenou střelou zpoza vápna.

Na první gól utkání se čekalo do 40. minuty. Moses Usor dostal skvělou přihrávku za obranu, míč ještě posouval před odkrytou branku na Martina Šuberta, před kterým ale dokázal obránce odvrátit míč pouze zpět k Mosesu Usorovi, který napodruhé už Martina Šuberta našel neomylně, ofenzivní záložník Slavie nekompromisním zakončení otevřel skóre zápasu.

Úvodní gól sešívané nakopl a dostali se do dalších dvou dobrých pozic. Nejprve střelu sešívaných dokázal brankář vyrazit na roh, o malou chvíli zakončoval v pádu Matouš Nikl do tyče.

Hosté dokázali ještě před odchodem do šaten vyrovnat. Jan Sirotník fauloval v pokutovém území útočícího hráče soupeře a hlavní sudí nařídil pokutový kop, který proměnil Aubrecht. První půle tak skončila výsledkem 1:1.

Do velké šance se v 54. minutě dostal Martin Šubert, který se ocitl osamocen na malém vápně po centru z pravé strany, branku ale bohužel netrefil. Slávisté byli ve druhém poločase výrazně aktivnější, více drželi míč a tlačili se do vápna soupeře.

Druhé trefy se Slavia dočkala v 74. minutě! Sešívaní ubránili akci soupeře, přes Jakuba Kopáčka se následně míč dostal k nohám Mohammeda, který fantastickou přihrávkou našel rozeběhnutého Mosese Usora, který si krásným obloučkem poradil s brankářem – 2:1!

Slávisté se v závěru definitivně dočkali rozhodnutí! Kapitán Jakub Kopáček skvěle pronikl do vápna, kde byl faulován. Pokutový kop následně s přehledem přetavil ve třetí trefu Daniel Šmiga.

Rezerva Slavie tak porazila Plzeň 3:1 díky trefám Martina Šuberta, Mosese Usora a Daniel Šmigy. Na čele tabulky mají sice slávisté shodný počet bodů jako Králův Dvůr, díky lepším vzájemným zápasům ale slaví sešívaní vítězství v ČFL sk. A a také postup do baráže o postup do druhé ligy. Soupeřem červenobílých budou Zápy, které vyhrály skupinu B. Podle termínové listiny by se baráž měla hrát ve středu 15. 6. a odveta následně v sobotu18. 6. O časech vás budeme co nejdříve informovat.