Report ze zápasu FK Rakovník vs. SK Slavia Praha B | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FK Rakovník vs. SK Slavia Praha B"

0:2
(0:1)
30. kolo, 1. 6. 2022
FK Rakovník - SK Slavia Praha B

Slávisté do zápasu se soupeřem, který hned osm zápasů v řadě prohrál, vstoupili aktivně a hned ve třetí minutě mohli slavit první gól. Centr Daniela Šmigy z levé strany se od brankáře odrazil k Mosesi Usorovi, který bez problému poslal levou nohou míč do odkryté sítě. Dvacetiletý Nigerijec dal čtvrtou branku v sedmém zápase za B-tým Slavie.

Vstřelená branka slávisty nakopla k dalšímu tlaku, ale převahu kvůli nepřesnostem v zakončení nepřetavili v další vstřelené branky. Slávisté dominovali na míči, ale do přestávky už další góly nepřidali, takže se o přestávce šlo do kabin za stavu 1:0 pro Slavii.

Sešívaní do druhé půle vstoupili stejně dobře jako do té první, už ve 48. minutě přidal druhou branku. Daniel Šmiga se po zimním příchodu trefil už podeváté.

Po druhém gólu šli slávisté v klidu za vítězstvím, žádná z dalších šancí už se neujala a sešívaní se tak v tabulce ČFL posunuli na třetí místo tabulky. Na první Vltavín ztrácí dvě kola před koncem tři body. Poslední dva zápasy čekají B-tým doma na Xaverově, nejprve v neděli 5. června od 10:15 vyzvou Písek a o týden později se ve stejný čas utkají s plzeňskou rezervou.