Report ze zápasu AC Sparta Praha vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu AC Sparta Praha vs. SK Slavia Praha"

3:0
(3:0)
0. kolo, 7. 5. 2022
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha

Vstup do utkání hráčkám Slavie nevyšel, od první minuty tahaly za kratší konec. V 11. minutě utekla obraně sešívaných aktivní Šubertová a z pravé strany naservírovala míč Sonntagové, která poslala domácí sparťanky do vedení.

Slávistky se snažily vyrovnat, ale všechna zakončení končila mimo tři tyče. Po půlhodině hry se ke slovu znovu přihlásily ke slovu hráčky Sparty. Ve 33. minutě sklepla Changová ve vápně centr z pravé strany přesně na Křivskou, která zblízka propálila Olivii Lukášovou. Hororový poločas zakončila o tři minuty později znovu Křivská, její centr z levé strany zapadl přímo do branky a slávistky prohrávaly už o tři branky. Stejný počet branek inkasovaly slávistky za celou sezonu.

O přestávce udělal trenér Michal Kolomazník hned tři změny, na hřiště přišly Tereza Kožárová, Petra Divišová a šestnáctiletá Lucie Bendová. V úvodu druhého dějství slávistky své rivalky zatlačily, ale kvůli nepřesnostem v zakončení příliš nezaměstnaly brankářku Sparty. Podobný obraz hry pokračoval i ve zbytku zápasu, slávistky se snažily presinkem zatlačit své soupeřky, ale když už se dostaly ke střele, letěla většinou doprostřed nebo vedle branky.

Nepříznivý vývoj zápasu už slávistky nedokázaly zvrátit a po pětatřiceti zápasech bez porážky poprvé prohrály. Přišly tak o neporazitelnost, ale titul mají jistý už od zápasu na Slovácku. Ve zbytku sezony zbývá slávistkám odehrát poslední kolo doma proti Slovácku (sobota 14. května od 14:00) a finále poháru FAČR proti Spartě ve středu 18. května od 17:30.