B-tým: Z Opavy bod za remízu 1:1 | SK Slavia Praha

1:1
(1:0)
6. kolo, 31. 8. 2022, Městský stadion v Opavě
Slezský FC Opava - SK Slavia Praha B
Ve vloženém kole cestovalo slávistické béčko do Opavy, odkud dovezli sešívaní bod za remízu 1:1 díky trefě Daniela Šmigy.

V úvodu zápasu měli mírnou herní převahu slávisté, první velkou šanci si ale vytvořila domácí Opava, skvělým zákrokem ale zachránil béčko od inkasovaného gólu brankář Jan Sirotník. Ve 24. minutě už ale domácí šli do vedení. V závaru před brankou se po standardní situaci nejlépe zorientoval Adam Rychlý, který z bezprostřední blízkosti uklidil míč do brány.

Také ve 34. minutě podržel slávisty Jan Sirotník, kdy vyrazil střelu Bílka ze střední vzdálenosti na tyč. Do šaten se tak šlo za poločasového vedení Opavy 1:0.

V 58. minutě se k míči ve středu pole dostal opavský Macháček, který nejspíše chtěl centrovat, míč z jeho kopačky se ale od břevna odrazil zpět před branku, kde by připravený útočník Opavy. Jeho zakončení Jan Sirotník dokázal skvělým způsobem odvrátit, stejně tak si poradil i s další dorážkou.

Srovnání červenobílých tak přišlo v 68. minutě. Z levé strany přišel do vápna centr na Daniela Šmigu, který se s míčem ve vápně dokázal otočit a přesnou střelou k tyči srovnal stav zápasu.

V další šanci David Macháček pálil tentokrát nad branku a následně domácího Ščudlu vychytal opět dobře chytající Sirotník.

Slávisté tak odvezli z Opavy bod za remízu 1:1.

Další duel hraje B-tým v neděli 4. září, na Xaverově přivítají mladí slávisté od 10:15 Varnsdorf.