1:4
(1:2)
14. kolo, 30. 10. 2022, Ďolíček
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha
Sešívaní v divokém utkání porazili v Ďolíčku Bohemians 4:1 a ovládli vršovické derby. O obrat se postarali Jurečka, Lingr a dvougólový Olayinka, který stylově oslavil své 100. ligové střetnutí v červenobílém dresu.

Oproti poslednímu ligovému zápasu se Spartou udělal trenérský štáb jedinou změnu v sestavě. Čtvrtečního střelce vítězné branky proti FC Ballkani Ondřeje Lingra nahradil v útoku Stanislav Tecl, který mužstvo vedl do utkání s kapitánskou páskou. Na lavičce byl po zranění připravený Eduardo Santos, který dopoledne odehrál vítězné utkání proti Karviné za sešívaný B-tým.

Vršovické derby nezačalo šťastně. K odraženému míči se po dvou minutách dostal na hranici vápna Roman Květ a volejem uklidil míč do sítě – 1:0.

Odpověď sešívaných byla nekompromisní. Hned ve 3. minutě tečoval střílený centr Davida Juráska Petera Olayinka a v divokém úvodu zápasu tak vyrovnal síly – 1:1!

O moment později se na konci rychlého protiútoku a křižné přihrávky Stanislava Tecla ocitl Peter Olayinka, brankáře Bačkovského ale ve velké šanci nepřekonal.

Ve 12. minutě zkoušel štěstí technickým obstřelem znovu Peter Olayinka, jeho pokus ale letěl mimo bránu. Ten samý hráč zakončoval po centru Davida Juráska i o pět minut později a hlavičkou jen těsně minul pravou tyč.

Šancí přibývalo na obou stranách, k zajímavé střele se dostal na hranici pokutového území Jakub Hromada, svou pravačkou ale vyslal míč do stejného místa jako nigerijský křídelník.

Ve 28. minutě fauloval jeden z obránců soupeře pronikajícího Václava Jurečku, který se k nařízené penaltě sám postavil a střelou doprostřed brány poslal sešívané do vedení – 1:2! Slávistický útočník tak zaznamenal úspěšný zásah ve třetím zápase v řadě.

Pozornost domácího brankáře vyzkoušel po 40. minutách hry Jabub Hromada, Bačkovský však jeho nadějný pokus pokryl. Čtyřminutovým nastavením skončila zajímavá první půle, kterou i přes brzký inkasovaný gól dokázali sešívaní otočit.

Druhý poločas svým začátkem navázal na aktivní pojetí úvodního dějství. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, v 50. minutě vyslal Stanislav Tecl do úniku Petera Olayinku, toho ale ve vyložené příležitosti zradil první dotyk.

Trenérský štáb připravil po šedesáti minutách dvojité střídání v útočných řadách. Tecla s Jurečkou vystřídali Usor a Lingr. V 70. minutě se do slibné příležitosti dostal Moses Usor, jeho hlavička z penaltového puntíku ale letěla nad.

V 75. minutě přidali slávisté třetí zásah. Peter Olayinka vyvezl míč přes celé hřiště a předložil ho Ondřeji Lingrovi, který dokázal brankáře soupeře prostřelit – 1:3!

O tři minuty si později si totožní hráči vyměnili role, šikovná patička Ondry Lingra našla na zadní tyči Petera Olayinku a ten se nemýlil – 1:4!

Zakrátko mohl přijít i další zásah, krásnou akci s gólovým koncem ale překazil ofsajd. V 85. minutě už si své postavení Yira Sor pohlídal, jeho střela proletěla jen pár centimetrů kolem pravé tyče.

Nic dalšího už se v utkání nestalo a Slavia tak ovládla vršovické derby! Další zápas čeká sešívané ve čtvrtek, kdy na svém stadionu hostí od 18:45 Sivasspor.