Tři body zůstaly v Edenu! Slávisté porazili Sigmu 4:0 | SK Slavia Praha

Tři body zůstaly v Edenu! Slávisté porazili Sigmu 4:0

4:0
(1:0)
25. kolo, 1. 4. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
Sešívaní ve 25. kole FORTUNA:LIGY porazili Olomouc 4:0, a upevnili si tak první pozici v tabulce! Vítězství a důležité tři body zařídili Mick van Buren, Ondřej Lingr, Ivan Schranz a Václav Jurečka.

Slávisty čekala před solidně zaplněným Edenem šestá Olomouc. Oproti poslednímu představení před reprezentační pauzou udělali trenéři dvě změny v sestavě. Místo Petera Olayinky nastoupil Ivan Schranz, hrot útoku patřil nejlepšímu slávistickému střelci – Micku van Burenovi.

Začátku utkání předcházelo loučení s Davidem Hovorkou. Dvojnásobný mistr ligy se Slavií a vítěz domácího poháru ukončil ve 29 letech aktivní kariéru.

Slávisté do zápasu vstoupili aktivně a soupeře tlačili. Do vápna Hanáků letělo v první čtvrt hodině několik nebezpečných centrů z obou stran, žádný se ale nedočkal přesnější nadstavby.

V 17. minutě přišla první velká šance sešívaných. David Douděra sklepl centr na Micka van Burena, který si udělal prostor a z hranice vápna jen o kousek minul pravou tyč.

Stejné duo jen v opačném gardu úřadovalo také ve 29. minutě, kdy nizozemský útočník předložil míč nabíhajícímu Davidu Douděrovi, jeho střela ale letěla jen doprostřed brány.

Práci měl na druhé straně také Ondřej Kolář, který vytáhl štiplavý pokus Pospíšila. O minutu později Slavia poprvé vystřídala, zraněného Jakuba Hromadu nahradil ve středu hřiště Christos Zafeiris.

Nový muž na trávníku mohl hned po svém příchodu vstřelit úvodní branku, jeho zblokovaný projektil ale mezi tři tyče nezamířil. Norský záložník si o chvíli později vzal míč znovu, přízemnímu zakončení chyběla přesnost.

Stejný nedostatek zabrzdil také Ivana Schranze, odražený balon si ale na malém vápně našel Mick van Buren a na konci nastavení svým třináctým ligovým gólem sezony poslal sešívané do vedení – 1:0!

Úvod druhé půle přinesl efektivní přiťuknutí Petra Ševčíka na Ivana Schranze, jemuž se pod nohy na poslední chvíli vrhnul Macík.

V 58. minutě napřáhl levačkou zpoza vápna Christos Zafeiris a přesnou ranou pod břevno donutil brankáře hostů vytěsnit míč na roh.

62. minuta už Eden rozzářila úplně. Střílený centr Davida Juráska našel Ondřeje Lingra, který nadvakrát protlačil míč do sítě a zvýšil červenobílý náskok – 2:0!

O chvíli později se do pokutového území probil Mick van Buren, své sólo ale ve třetí zásah proměnit nedokázal. Gól nepřišel ani po střele Christose Zafeirise, kterou vyrazil Macík.

70. minuta nabídla trojité střídání. Van Burena, Lingra a Masopusta nahradil trojlístek Jurečka – Tecl – Oscar. Pět minut na to slávisté vedení navýšili, centr Davida Douděry uklidil hlavou do sítě Ivan Schranz3:0!

Do závěrečné fáze zápasu poslal trenér Trpišovský čerstvou sílu do středu hřiště, Petra Ševčíka nahradil David Pech. V nastavení mohl přidat čtvrtou radost Stanislav Tecl, jeho nebezpečnou hlavičku ale brankář Hanáků pokryl. Úspěšnější už byl Václav Jurečka, který bez váhání zužitkoval nabídku Christose Zafeirise a hlavičkou rozvlnil síť – 4:0!

Slávisté zbytek utkání dohráli bez větších problémů, a do tabulky si tak připsali důležité tři body! Další zápas čeká sešívané ve středu, kdy se doma od 20:15 utkají s Bohemians 1905 o finále MOL Cupu.