Remíza s Hradcem, do nadstavby z druhého místa | SK Slavia Praha

Remíza s Hradcem, do nadstavby z druhého místa

1:1
(1:1)
30. kolo, 30. 4. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
Slávisté ve 30. kole FORTUNA:LIGY remizovali s Hradcem Králové po vlastním gólu Gabriela 1:1. Do ligové nadstavby tak vstupují z druhého místa.

Realizační tým udělal v sestavě oproti úterní výhřě v Ostravě dvě změny, konkrétně v obranné a záložní řadě. Na stopera se vrátil Aiham Ousou, Lukáš Provod se naopak zapojil do boje o střed hřiště.

Zápas za slunného počasí a před skvělou diváckou kulisou započal akcí Petera Olayinky, který do úniku vyslal Lukáše Provoda. Navrátilec do základní sestavy po úniku mezi obránci Hradce zamířil těsně vedle levé tyče Bajzovy branky.

Po několika zajímavých akcích se k míči dostali i hráči soupeře. Do střely zpoza vápna se v 7. minutě opřel hostující Kučera, jehož zakončení do šibenice Ondřej Kolář stihl pouze tečovat. Slavia tak od úvodu utkání musela dohánět jednogólové manko – 0:1.

V 10. minutě se ke střele dostal opět Lukáš Provod, jeho pokus zpoza šestnáctky ale Bajza dokázal vytěsnit na rohový kop. Hosté se v úvodu hry prezentovali nebezpečnými nákopy za obranu, ty ale dokázal skvěle krýt zejména Igoh Ogbu.

Po navyšujícím se tlaku domácích se na konci úvodní dvacetiminutovky dostal k centru z pravé strany Aiham Ousou, jeho razantní vybídku do vápna si srazil pod břevno vlastní branky hradecký Gabriel1:1!

Po vynuceném odstoupení střídal ve 30. minutě prvního poločasu Peter Olayinka, na hřišti ho nahradil Mick van Buren. Ten se téměř ihned zapojil do ofenzivní činnosti domácích, ve 33. minutě centrem z otočky hledal spoluhráče před brankou, našel však pouze rukavice hradeckého brankáře.

Aktivitou oplýval ke konci prvního poločasu také Ivan Schranz, který ve 40. minutě předložil skvělou přihrávku Micku van Burenovi. Ten z úhlu dokázal trefit pouze brankáře Bajzu. Další skvělou příležitost měl na kopačce středopolař Christos Zafeiris, jehož střelu z přímého kopu ale připravená zeď hostí odrazila na roh.

Konec prvního poločasu se nesl v duchu důrazné hry, do větší gólové příležitosti se ale ani jeden z týmů nedostal. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu nenastoupil Aiham Ousou, na hřišti ho nahradil Lukáš Masopust.

Ve 47. minutě se po skvělém vysunutí mezi obránce dostal do úniku Mick van Buren, který sólo zakončil přehozením brankáře hostí. Jeho branka ale byla následně pro ofsajd odvolána. Ke změně skóre nedošlo ani po střelách Masopusta a Zafeirise.

Po hodině hry došlo v týmu Slavie k dalšímu střídání, hřiště opustili Ivan Schranz a David Douděra, nahradili je jmenovci Juráskové, David a Matěj.

Následně se dvěma pohotovými zákroky blýskl Ondřej Kolář, a držel tak slávistické naděje na tříbodový večer. Do zakončení hlavou se o několik chvil později dostal Mick van Buren, brankář Bajza ale míč dokázal chytit na brankové čáře. V 74. minutě zahrozil po brejku Václav Jurečka, mířil ale nad břevno branky hostí.

Stav skóre nezvrátil ani Christos Zafeiris střelou z přímého kopu již v nastaveném čase. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Výběr Jindřicha Trpišovského čeká ve středu 3. května finálový zápas MOL Cupu na Letné proti odvěkému rivalovi.