0:4
(0:0)
3. kolo, 19. 10. 2022, Juliska
FK Dukla Praha - SK Slavia Praha
Sešívaní po zlepšeném výkonu ve druhém poločase porazili Duklu 4:0 a postupují tak do dalšího kola domácího poháru! O branky se podělili Ewerton, Masopust, Olayinka a Tecl.

Prvním soupeřem slávistů na cestě za ziskem domácího poháru byla pražská Dukla, která už měla v soutěži úspěšně odehrané dva zápasy. Sestava sešívaných, kteří v neděli prolomili dlouhé čekání na vstřelenou branku, se odvíjela od rozsáhlé marodky. Oproti souboji s Mladou Boleslaví udělal trenérský štáb pět změn, premiérový start v základní sestavě za A-tým čekal dvacetiletého Matouše Nikla, který se postavil na střed záložní formace. S kapitánskou páskou vedl mužstvo Lukáš Masopust.

Červenobílí do utkání vstoupili aktivně a dobrým pohybem dělali domácím problémy při rozehrávce. Do slibné příležitosti se dostal po přihrávce Lingra Moses Usor, kterému ale na poslední chvíli překazil zakončení jeden z obránců Dukly.

Ve 12. minutě se po chybě Masopusta dostala Dukla do nebezpečného protiútoku dvou proti jednomu, i díky dobrému pozičnímu postavení Aihama Ousoua se ale Adediranovi nepodařilo trefit bránu.

Po efektní přešlapovačce se v zajímavé pozici objevil Moses Usor, míč mu ale sklouzl z levé nohy a cestu mezi tři tyče si nenašel. Do vápna armádního klubu létalo zejména od Davida Juráska množství nepříjemných centrů, Všetečka si s nimi však prozatím věděl rady.

Po půl hodině hry si odvrácený balon našel na hranici vápna Moses Usor, jeho pohotová střela skončila v rukavicích brankáře domácích. Špatný odkop Koláře skončil jen na prsou Havelky, který z velké vzdálenosti naštěstí netrefil odkrytou bránu.

Ve 44. minutě předvedla Dukla akci, která dokonale ilustrovala průběh první půle. I přes vytrvalý tlak sešívaných se soupeř dostal do rychlého protiútoku zakončeném gólovou tečí Moulise, která byla ale bryskně odvolána pro ofsajd. Do šaten tak oba týmy zamířily za nerozhodnutého stavu.

Do druhé půle nastoupili slávisté se dvěma změnami v sestavě. Sora vystřídal na hrotu útoku Stanislav Tecl, za Douděru naskočil Taras Kačaraba.

V nebezpečné pozici se po jednoduchém přechodu středu hřiště ocitl Moulis, jehož střelu vytáhl Kolář reflexivním zákrokem nad břevno. Sešívaní se po laxnějším úvodu probrali k soustavnému tlaku, který se nesl ve znamení obléhání vápna soupeře doplněné o vysokou kadenci nebezpečných rohů.

Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Kim, kterého dalším skvělým zákrokem vymazal Ondřej Kolář. V 64. minutě už to konečně vyšlo. Stanislav Tecl vybojoval míč pro Ewertona, který propálil všechny před sebou a střelou k levé tyči otevřel skóre – 0:1!

Do stejného místa mířil po několika minutách také David Jurásek, jeho dělovku ale Všetečka tentokrát vykryl. Další odražený balon, další jedovka a druhá branka pro sešívané! Lukáš Masopust se v 75. minutě opřel do skákavého míče a nekompromisně navýšil vedení – 0:2!

Těsně před koncem se domácí dostali velmi blízko snížení, za Kolářem zazvonilo břevno. Naopak slávisté byli úspěšní, Peter Olayinka v 90. minutě nadvakrát překonal Všetečku – 0:3! O minutu později se trefil také Stanislav Tecl, který vyhrál souboj s gólmanem domácích a zakončil do prázdné branky – 0:4!

Nic dalšího se už v zápase nestalo a sešívaní tak postupují do dalšího kola MOL Cupu! Příští utkání nás čeká v neděli, kdy v rámci 304. derby přivítáme doma Spartu!