Na úvod Ligy mistryň prohra po boji v Římě | SK Slavia Praha

Na úvod Ligy mistryň prohra po boji v Římě

1:0
(0:0)
1. kolo, 20. 10. 2022
AS Řím - SK Slavia Praha
Slávistky zahájily skupiny Ligy mistryň těsnou prohrou na půdě italského AS Řím. Bojovné utkání rozhodla v 62. minutě Giacinti, slávistky byly blízko vyrovnání, ale střídající Nekesa v závěru trefila jen břevno a domů tak jedou s prázdnou.

Do zápasu vstoupil aktivněji hráčky domácích, ale sešívané jejich úvodní tlak, který čítal i několik rohových kopů, přestály a začaly se také dostávat do šancí. Situaci tři na dvě ale zakončila Petra Divišová mimo.

Po několika náznacích se musely slávistky znovu zaměřit na defenzivu, domácí kopaly několik rohových kopů, ale slávistky i díky skvělému zákroku brankářky Olivie Lukášové, která ve 24. minutě fantasticky vyrazila nebezpečný pokus kapitánky domácích. Slávistky trpělivě čekaly na svou šanci a ta přišla už o několik minut později, na střílený centr Khýrové po povedené kombinaci ale na zadní tyči nedosáhla ani Kožárová, ani Šurnovská.

Bojovný zbytek druhé půle přinesl i zakončení Terezy Szewieczkové, kterému ale scházela dostatečná razance, takže si s jejím pokusem bez problémů poradila brankářka Caesar. Ta musela být v permanenci i po centru Petry Divišové, kdy ve skluzu zakončovala Kožárová, ale Římanky v největší šanci prvního poločasu podržela brankářka. Do kabin se tak o přestávce šlo za bezbrankového stavu, slávistky v prvním poločase ubránily devět rohových kopů.

A prvního útočného rohu se sešívané dočkaly krátce po pauze, střelu po nacvičeném signálu sice obrana domácích zblokovala, ale následně se k zakončení dostala Petra Divišová, která si pohotově obhodila obránkyni, ale její střele scházela razance, takže jí Ceasar skryla do rukavic.

Po hodině hry šly slávistky do nadějného brejku, ale o míč přišly a tak z brejku trestaly domácí, Haavi utekla na pravé straně a lobem přes vyběhnutou Olivii Lukášovou, který ještě doklepla do odkryté sítě Giacinti, poslala domácí do vedení.

Po vstřelené brance se hra rozkouskovala a převahu měly domácí hráčky Říma. Slávistky držela skvělá Lukášová, kterou hráčky AS Řím sice podruhé překonaly, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Trenér Piták v závěru prostřídal a Tenkratova neměla daleko od gólu hned po vstupu na hřiště, ale její střelu z dobré pozice zblokovala obrana na roh.

Deset minut před koncem kopaly slávistky rohový kop, všechny se natlačily do malého vápna a míč se odrazil ke střídající Nekese, jejíž střela z voleje orazítkovala břevno branky domácích. Větší příležitost už si slávistky nevypracovaly, takže na úvod skupiny Ligy mistryň prohrály na půdě AS Řím 0:1.

Wolfsburg, který ve středu přijede do Edenu, ve druhém zápase skupiny porazil rakouský St. Pölten 4:0 a vede skupiny. Zápas s dvojnásobným vítězem Ligy mistryň je naplánován na 21:00, přijďte slávistky podpořit!