Na závěr základní části těsná prohra v derby žen | SK Slavia Praha

Na závěr základní části těsná prohra v derby žen

1:0
(0:0)
14. kolo, 26. 3. 2023, Epet Arena
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Slávistky v derby v epet Areně padly nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku vstřelily domácí krátce po poločase. Před nadstavbou jsou tak slávistky na druhém místě ligové tabulky.

Trenér Karel Piták do zápasu na Letné nasadil i dvě zimní posily, v základní sestavě vyběhly Haleigh Stackpole i slovenská reprezentantka Tamara Morávková.

Po opatrném úvodu ztratila v 7. minutě míč Bertholdová jen kousek za půlící čárou, toho se snažila využít Szewieczková, ale její pokus o lob z velké dálky se vůbec nepovedl. V 15. minutě poprvé zahrozily domácí, ale zakončení Chang po centru z pravé strany bez problému lapila pozorná Olivie Lukášová. O chvíli později natáhla z dálky Martina Šurnovská, ale mířila mimo branku domácích.

Po půlhodině hry se slávistky pokoušely zahrozit z nacvičeného signálu po standardní situaci, ani ten ale k výraznějšímu ohrožení branky rivalek nevedl. Další signál přišel po rohovém kopu, Diana Bartovičová přepustila přízemní míč na Petru Szewieczkovou, jejíž pokus v 38. minutě zblokovala jedna z bránících hráček. V prvním poločase tak žádná branka nepadla.

Defenziva sešívaných kapitulovala krátce po poločase, po nedomluvě v defenzivě se ke zdánlivě ztracenému míči dostala na pravé straně hřiště Martínková a přesným centrem našla Chang na zadní tyči, ta nadvakrát překonala Olivii Lukášovou – 1:0.

I po prvním gólu zápas pokračoval tuhým bojem bez mnoha šancí. Slávistky kolem 70. minuty i s pomocí střídajících hráček, zamkly své soupeřky ve vápně, ale kromě několika střel z dálky nedošlo k výraznějšímu ohrožení branky, většina byla zblokovaná, Gabriela Šlajsová mířila vedle.

V 82. minutě měla hodně blízko gólu střídající Wafula Nekesa, na pravé straně skvěle prošla Haleigh Stackpole a přihrávkou na malé vápnu našla Nekesu, která ale pálila jen do břevna. Slávistky se snažily v závěru vyrovnat, ale střela střídající Terezy Kožárové se neujala, stejně jako poslední rohový kop, kdy šla do vápna i brankářka Olivie Lukášová a sama se dostala k zakončení. Slávistky tak musely zkousnout porážku a pád na druhé místo před startem nadstavby.