Výhra nad Baníkem. Poprvé skóroval Tijani | SK Slavia Praha

Výhra nad Baníkem. Poprvé skóroval Tijani

1:0
(0:0)
5. kolo, 20. 8. 2023, Fortuna Arena
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Slávisté v 5. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v domácím prostředí nad Baníkem Ostrava 1:0. Před zraky 19 164 diváků se po přestávce premiérově v sešívaném prosadil Muhamed Tijani.

Sešívaní do utkání proti Baníku vyběhli na hřiště oproti odvetě v Košicích s osmi změnami v základní sestavě – Aihama Ousoua nahradil Tomáš Vlček, namísto Oscara nastoupil Jakub Hromada. Proti svému starému týmu hrál poprvé v úvodní jedenáctce sešívaných Muhamed Tijani. S kapitánskou páskou vedl slávisty Jan Bořil, který zaznamenal první start v základu po 687 dnech.

Utkání předcházela choreografie přes Tribunu Sever a Tribunu Františka Veselého, děkujeme všem fanouškům za spolupráci. V úvodu utkání sešívaní několikrát zahrozili po dlouhém nákopu, do úniku se v první desetiminutovce dostal Matěj Jurásek, na druhé straně kryl Almásiho skvěle připravený Igoh Ogbu.

V 15. minutě vybojoval na vlastní polovině míč kapitán Jan Bořil, který následně dlouhým nákopem našel Mojmíra Chytila. Ten se technicky protáhl kolem obránce, jeho zpětná přihrávka však skončila pouze na bloku.

Těsně před koncem dvacetiminutovky Slavia vyrazila do rychlého brejku, míč si postupně vyměnili Zafeiris, Tijani a Bořil. Poslední jmenovaný vyslal na bránu Baníku ostrou střelu, brankář Letáček však pokus vykryl akrobatickým zákrokem.

Po půlhodině hry našel Zafeiris přesným pasem Mojmíra Chytila, který přihrávkou mezi obránce vyslal Muhameda Tijaniho. Přízemní pokus z kraje šestnáctky prosvištěl kolem levé tyče ostravského brankáře.

Už v nastaveném čase poslal nebezpečný centr do vápna Frydrych, Almásiho hlavičku skryl Ondřej Kolář bezpečně do rukavic.

První dějství více nenabídlo, a tak týmy odcházely do kabin smírně. Do druhého poločasu vstoupily obě mužstva beze změn.

Dvě minuty po startu druhé půle pokryl míč uvnitř šestnáctky soupeře Mojmír Chytil, který zpětnou přihrávkou našel Mohameda Tijaniho. Nigerijský útočník si v těžké situaci poradil na výbornou a nedal brankáři Baníku šanci – 1:0! Letní posila Slavie si tak připsala první zásah v sešívaném, v minulém kole přitom skrze vzdušný souboj zařídil výhru po vlastní brance Boleslavi.

Po hodině hry vybojoval míč u postranní čáry střelec první branky Muhamed Tijani, který následně předal Janu Bořilovi. Ten se narážečkou s Mojmírem Chytilem dostal do vápna, po dlouhém doteku byl ale u míče první brankář hostí.

V 65. minutě si realizační tým Slavie přichystal první střídání. Odpracováno měli Jakub Hromada a Ivan Schranz, na jejich místo přišli Petr Ševčík a Lukáš Provod.

Čtvrt hodiny před koncem utkání se Slavii naskytla příležitost přímého kopu z kraje velkého vápna. K míči se postavil Petr Ševčík, který k překvapení brankáře pokusem přes zeď nastřelil tyč. Dorážka z kopačky Jana Bořila skončila na bloku hostí.

V 82. minutě slávisté znovu střídali, ze hry odešli David Douděra a Matěj Jurásek, nahradili je Václav Jurečka a Lukáš Masopust.

Posledním slávistickým střídajícím byl dvě minuty před koncem hrací doby střelec jediné branky utkání Muhamed Tijani, na hřiště místo něj vyběhl Mick van Buren.

Už v nastaveném čase vyrazil k rychlému brejku Mojmír Chytil, který ještě prostrčil na osamoceného Václava Jurečku. Jeho střela ale těsně prolétla vedle pravé tyče brankáře Letáčka.

Utkání více nenabídlo a slávisté tak zvítězili nejtěsnějším rozdílem. Další utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek 24. 8. proti Zorje Luhansk ve Fortuna Areně. Výkop úvodního utkání play off Evropské ligy je naplánován na 19:00.