Z Pardubic se třemi body! Z penalty rozhodl Jurečka | SK Slavia Praha

Z Pardubic se třemi body! Z penalty rozhodl Jurečka

0:1
(0:1)
8. kolo, 16. 9. 2023, CFIG Aréna
FK Pardubice - SK Slavia Praha
Slávisté v 8. kole FORTUNA:LIGY vyhráli v CFIG Aréně nad domácími Pardubicemi 1:0. Jediným střelcem utkání byl Václav Jurečka, který skóroval ze značky pokutového kopu.

Utkání proti Pardubicím znamenalo druhý start v sezoně pro Aleše Mandouse, ve středu pole tentokrát operovali od prvních minut Petr Ševčík a Oscar Dorley. Pozici hrotového útočníka zaujal Muhamed Tijani. Podruhé v letošním ročníku slávisté navlékli mentolové dresy.

Domácí vstoupili do utkání s velkou vervou a zkraje utkání dvakrát zahrozili před brankou Aleše Mandouse. Centr z kopačky Helešice si ale brankář Slavie pohlídal, pokus zpoza šestnáctky prolétl nad břevnem. Na konci úvodní desetiminutovky vyslal ostrou přízemní přihrávku do malého vápna Matěj Jurásek, střela Muhameda Tijaniho si však cestu za záda brankáře Budinského nenašla.

Ve 20. minutě vybojoval míč na středu hřiště Oscar, který posunul na nabíhajícího Muhameda Tijaniho. Nigerijský forvard ještě hledal Davida Douděru, jeho pokus ale zamířil pouze nad branku.

Ve 27. minutě nabídl Conrad Wallem míč Lukáši Provodovi, který se prosmýkl do vápna soupeře a byl faulován pardubickým Surzynem. Následujícího pokutového kopu se ujal Václav Jurečka, který bezpečně otevřel brankové konto utkání – 0:1!

Deset minut před koncem prvního dějství vybídl Tomáš Holeš Petra Ševčíka, který prošel až na hranici malého vápna. Tam hledal Tijaniho, jehož akrobatické zakončení skončilo pouze na bloku obránců. Prvních 45 minut více nenabídlo, a tak šly týmy do kabin za jednogólového vedení sešívaných.

Tři minuty po hvizdu rozhodčího zaváhal s rozehrávkou pardubický Kukučka, o míč jej obral Conrad Wallem. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti skvělým zákrokem zlikvidoval brankář Budinský. V 55. minutě si realizační tým sešívaných přichystal první střídání, odpracováno měli Matěj Jurásek a David Douděra, nahradili je Ivan Schranz a Lukáš Masopust.

Po hodině hry se slávistům naskytla příležitost rohového kopu, Wallem našel nadýchaným centrem Provoda, který přihrávkou ještě hledal Jurečku. Pokus střelce první branky však cestu za záda Budinského nenašel.

O osm minut později sáhl realizační tým Slavie k dalšímu střídání, ze hry odešli Muhamed Tijani a Conrad Wallem, nahradili je Mojmír Chytil a Christos Zafeiris. V úvodu poslední dvacetiminutovky se k zakončení po rohovém kopu dostal Igoh Ogbu, jeho hlavička pouze prolétla vedle levé tyče.

V 87. minutě zahrozili domácí z rohového kopu. Nejvýše vyskočil pardubický Mukwelle, jeho skvěle umístěnou hlavičku zlikvidoval fantastickým zákrokem Aleš Mandous. Už v nastaveném čase slávisté popáté vystřídali, Petra Ševčíka nahradil Tomáš Vlček.

Utkání v Pardubicích více nenabídlo a slávisté tak zvítězili nad domácími rozdílem jediné branky. Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek 21. 9. proti Servette Ženeva. Výkop prvního utkání skupiny UEL je naplánován na 18:45.