Výhra v Liberci. Skvělý obrat dokonal Zafeiris | SK Slavia Praha

Výhra v Liberci. Skvělý obrat dokonal Zafeiris

2:3
(2:1)
11. kolo, 8. 10. 2023, Stadion U Nisy
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Svěřenci Jindřicha Trpišovského v rámci 11. kola FORTUNA:LIGY vyhráli na hřišti Slovanu Liberec 3:2. V prvním poločase snížil dvougólový náskok Severočechů Ivan Schranz, po výměně stran srovnal z pokutového kopu Mick van Buren. Obrat dokonal tři minuty před koncem hrací doby Christos Zafeiris.

Slávisté vstoupili do utkání 11. kola nejvyšší domácí soutěže oproti rekordnímu duelu se Sheriffem Tiraspol s jednou změnou v základní sestavě – Lukáš Provod na levém kraji nahradil Andrese Dumitresca. Stejně jako v prvním domácím utkání skupiny Evropské ligy nastoupil uprostřed obrany Igoh Ogbu, v útočném trojlístku operovali Ivan Schranz, Conrad Wallem a Mojmír Chytil.

Během rozcvičení vysvitly na hrací plochu u řeky Nisy sluneční paprsky, ty však s úvodním hvizdem skryly mraky. Do utkání vstoupily oba týmy ve vysokém tempu, sešívaní se několikrát podívali před branku soupeře, obrana Severočechů ale byla připravena.

Na konci úvodní pětiminutovky rozběhl Slovan útok, z něhož nastřelil tyč branky hostí. V následné akci se ke střele dostal liberecký Ghali, který míč za pomoci teče Kulenoviće dostal za záda brankáře Slavie – 1:0.

Severočeši pokračovali v brejkových situacích, v 9. minutě našel centr z pravé strany Preisler, který hlavičkou pod břevno navýšil vedení domácích – 2:0.

Sešívaní hru po první desetiminutovce zklidnili a zpřesnili, což vyústilo v kombinační akci v 16. minutě, na jejímž konci stál Mojmír Chytil. Nejlepší hráč uplynulého kola Evropské ligy se nejprve snažil vypálit, avšak po nátlaku obránců předal osamocenému Ivanu Schranzovi, který střelou na zadní tyč nedal brankáři Bačkovskému šanci – 2:1!

Tempo utkání neutichalo a liberečtí se nadále tlačili po rychlých výpadech před branku sešívaných, důležitý zákrok musel Aleš Mandous vytahovat proti razantnímu zakončení Tupty. Na druhé straně po centru Ivana Schranze zakončoval hlavou Lukáš Provod, levý wingbek dokázal pouze rozezvonit tyč.

Více první dějství nenabídlo, a týmy tak odcházely za jednobrankového náskoku domácích. Do druhé půle nenastoupili Conrad Wallem a David Douděra, nahradili je Michal Tomič a Mick van Buren.

Osm minut po hvizdu rozhodčího zahrál liberecký Preisler ve vlastním pokutovém území rukou a Slavii se naskytla příležitost pokutového kopu, k němuž se postavil Mick van Buren. Nizozemský forvard poslal Bačkovského na opačnou stranu a ranou pod břevno srovnal skóre utkání – 2:2!

V 63. minutě slávisté podruhé vystřídali, odpracováno měl Mojmír Chytil, na jeho místo přišel Muhamed Tijani.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se snažil najít sbíhajícího střelce druhé branky střídající Tijani, obrana Liberce byla pozorná. V následné akci centroval do nebezpečného prostoru aktivní Zafeiris, u míče byl však jako první brankář domácích.

V 79. minutě realizační tým sešívaných sáhl ke čtvrtému střídání, ze hry odešel Lukáš Provod, nahradil jej Matěj Jurásek, který si tak odbyl 50. start v sešívaném dresu.

Mladý ofenzivní univerzál se ihned zapojil do útočné činnosti, centrem z levé strany hledal Muhameda Tijaniho, k hlavičce chybělo pár centimetrů. Následnému pokusu Schranze naopak scházela razance.

Posledním střídajícím slávistou byl Václav Jurečka, který nahradil Ivana Schranze. Nejlepší střelec minulého ročníku FORTUNA:LIGY tímto utkáním zapsal stejně jako Jurásek 50. start za Slavii.

V 87. minutě sešívaní dokonali obrat. Christos Zafeiris si míč narazil s Matějem Juráskem, norský středopolař se následně technicky protáhl do vápna domácích a přízemní střelou vsítil rozhodující branku utkání – 2:3!

Nic dalšího utkání pod Ještědem nenabídlo a sešívaní tak vyhráli nad Slovanem Liberec rozdílem jediné branky. Další zápas čeká svěřence Jindřicha Trpišovského v sobotu 21. října proti Slovácku. Výkop duelu hraného v prostředí domácí Fortuna Areny je naplánován na 18:00.