1:1
(0:1)
17. kolo, 14. 2. 2024, Stadion Letná
FC Zlín - SK Slavia Praha
Slávisti v rámci dohrávky odloženého 17. kola FORTUNA:LIGY remizovali ve Zlíně 1:1. Skóre otevřel Mojmír Chytil, soupeř srovnal v 67. minutě brankou Ikugara. Závěr utkání sešívaní dohrávali bez vyloučeného Václava Jurečky.

Úvodní jedenáctka dohrávky 17. kola nejvyšší soutěže doznala oproti vítěznému zápasu s Jabloncem třech změn. Na stoperu vystřídal Tomáše Holeše sešívaný navrátilec David Zima, na krajích obrany působili kapitán Jan Bořil a slovenský reprezentant Michal Tomič. V základní sestavě nechyběli ani dvougóloví střelci z duelu proti Severočechům Conrad Wallem a Václav Jurečka.

Duel na zlínské Letné otevřel útokem po pravé straně hřiště Lukáš Provod. Ofenzivní univerzál se prosmýkl do šestnáctky domácích, na jeho centr však scházelo Janu Bořilovi pár centimetrů. V 7. minutě sklepl Petru Ševčíkovi Mojmír Chytil, brankář Dostál však pokus z voleje bezpečně vykryl.

V osmadvacáté minutě našel osamoceného Jana Bořila nadýchaným centrem Petr Ševčík. Kapitán sešívaných ještě přihrával Davidu Zimovi, zblokovanou střelu skryl opět připravený domácí gólman. Po půlhodině hry aktivní Zima centroval směrem na zadní tyč, odkud vrátil do předbrankového prostoru Tomič, Jurečka se ale přes připravenou obranu Jihomoravanů k zakončení do prázdné brány nedostal.

Už v nastaveném čase po faulu na Václava Jurečku zahrávali sešívaní přímý kop. Na precizní centr z kopačky Petra Ševčíka nejvýše vyskočil Mojmír Chytil, který přesně mířenou hlavičkou k levé tyči poslal slávisty do vedení – 0:1!

Do druhého dějství udělal realizační tým sešívaných jednu změnu, Conrada Wallema nahradil Ivan Schranz.

Deset minut po hvizdu rozhodčího slávisté zahrávali rohový kop, po kterém se k míči na hranici šestnáctky dostal Oscar. Ke změně skóre však nedošlo, střela liberijského záložníka pouze orazítkovala tyč.

V 67. minutě zahrávali přímý kop nedaleko rohového praporku naopak domácí, na centr Čelůstky naskočil Ikugar, který hlavičkou z hranice malého vápna srovnal skóre duelu – 1:1.

O dvě minuty později sáhl Jindřich Trpišovský k druhému střídání. Ze hry odešel střelec první branky zápasu Mojmír Chytil, kterého nahradil Mick van Buren. Nizozemský forvard tak zapsal 150. zápas v sešívaném dresu.

Třináct minut před koncem hrací doby sáhl realizační tým sešívaných ke třetí a čtvrté změně v sestavě, odpracováno měli Michal Tomič a Lukáš Provod, na jejichž místo přišli Boluwatife Ogungbayi a Lukáš Masopust. Právě poslední zmíněný po dvou minutách na hřišti natáhl ke střele zpoza šestnáctky, obrana Jihomoravanů byla připravena.

Osm minut před koncem byl obdržel červenou kartu Václav Jurečka, Slavia tak utkání dohrávala v početním oslabení.

Už v nastaveném čase se blýskl pohotovým zákrokem Aleš Mandous, který včas vyrazil proti unikajícímu Schánělcovi. Z následujícího rohového kopu rozvlnil síť za zády Mandouse zlínský Vukadinović, branka však nebyla uznána pro ofsajd.

Utkání více nenabídlo a sešívaní tak s domácím Zlínem remizovali 1:1. Další duel čeká svěřence Jindřicha Trpišovského v neděli 18. února, kdy se v rámci 21. kola FORTUNA:LIGY utkají s domácí Karvinou.