Skalp Karviné. Dvě branky za 67 vteřin i gólový debut | SK Slavia Praha

Skalp Karviné. Dvě branky za 67 vteřin i gólový debut

0:3
(0:2)
21. kolo, 18. 2. 2024, Městský stadion Karviná
MFK Karviná - SK Slavia Praha
Sešívaní v rámci 21. kola FORTUNA:LIGY zvítězili v Karviné 3:0. Před početnou skupinou slávistických fanoušků po úvodní čtvrthodině překonal vlastního brankáře Memić. O minutu později přidal pojistku Mojmír Chytil, v závěru druhého dějství zpečetil při svém soutěžním debutu výhru El Hadji Malick Diouf.

Slávisté nastoupili na Městském stadionu v Karviné oproti dohrávce ve Zlíně se čtyřmi změnami. Poprvé na jaře se od první minuty představil Ivan Schranz, do obranné linie se vrátil Tomáš Holeš. Pravý kraj dostal na starosti David Douděra, na opačné straně se vůbec poprvé v soutěžním utkání představila zimní posila El Hadji Malick Diouf.

Do duelu vstoupily oba kádry s vysokým nasazením, už v první minutě vyslal do vápna domácích nebezpečný centr Ševčík, brankář Holec však včas zakročil.

Po úvodní čtvrthodině hry se na rohu šestnáctky domácích ocitl osamocený Ivan Schranz, který do vápna poslal ostrý centr. Přihrávka z kopačky slovenského reprezentanta doputovala až ke karvinskému Memićovi, který míč nasměroval za záda vlastního brankáře – 0:1!

A o minutu později to vyšlo podruhé! Takřka ihned po rozehrání míč ukořistil David Douděra, který časovanou přihrávkou našel Mojmíra Chytila. Tomu v cestě stál už pouze brankář Slezanů, kterého překonal střelou mezi nohy – 0:2!

Po pětatřiceti minutách hry se do šestnáctky Karviné prosmýkl Conrad Wallem, který po technické otočce ještě našel Ivana Schranze. Tentokrát byl však brankář Holec proti a blýskl se pohotovým zákrokem. O tři minuty později naskočil na roh Davida Zima, s jeho ostrou hlavičkou si i tentokrát Holec poradil.

Nic dalšího první dějství nenabídlo, a týmy tak odcházely do kabin za dvougólového vedení sešívaných.

Druhá půle znamenala lehké snížení zápasového tempa. Velkou šanci měli třináct minut po hvizdu rozhodčího domácí, do rány Krčíka zpoza šestnáctky se obětavě postavil střelec druhé branky zápasu Mojmír Chytil.

Šest minut po hodině hry sáhl realizační tým sešívaných k prvnímu střídání. Odpracováno měl ofenzivní trojlístek Conrad Wallem, Mojmír Chytil a Ivan Schranz, které nahradili Lukáš Provod, Muhamed Tijani s Mickem van Burenem.

V 81. minutě našel Muhamed Tijani na hranici ofsajdu sbíhajícího El Hadji Malicka Dioufa, který technickou střelou na první tyč nedal brankáři Slezanů šanci – 0:3!

Čtyři minuty před koncem hrací doby sešívaní podruhé vystřídali. Ze hřiště odešel středopolař Oscar, kterého nahradil Ondřej Zmrzlý. O tři minuty později měl odpracováno i Petr Ševčík, místo kterého přišel na hřiště Tomáš Vlček.

Nic dalšího klání v Karviné nenabídlo, a Slavia tak porazila domácí rozdílem tří branek. Další utkání čeká svěřence Jindřicha Trpišovského v neděli 25. února, kdy ve Fortuna Areně přivítají Pardubice. Výkop duelu 22. kola FORTUNA:LIGY je naplánován na 15:00. Vstupenky můžete zakoupit ZDE.