Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. Lokomotiva Horní Heršpice | SK Slavia Praha
Více

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. Lokomotiva Horní Heršpice"

5:0
(3:0)
6. kolo, 7. 10. 2023, Horní Měcholupy
6. kolo, 7. 10. 2023, Horní Měcholupy
SK Slavia Praha - Lokomotiva Horní Heršpice

Po zranění se na hřiště vrátila střelkyně Marjolen Nekesa, která svůj návrat oslavila dvěma góly, v tabulce střelkyň to byl její deśatý a jedenáctý zásah. „Byl to dobrý pocit být po dlouhé době opět na hřišti, jsem ráda, že jsem mohla týmu pomoci získat maximum bodů v našem ligovém zápase. Cítím se skvěle! Výhra proti Brnu byla velmi důležitá, pomáhá nám to vybudovat si sebevědomí a pokračovat v naší neporazitelnosti před účasti v Lize mistryň! Celý tým je připraven, na zápas ve Fortuna Aréně se moc těšíme, bude to zajímavá výzva a zvu všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit,“ zve na zápas útočnice Slavie Majolen Nekesa. Do poločasu se stihla prosadit i obránkyně Michelle Xiao, která se trefila premiérově v sešivaném.

Ve druhém poločase nahradila Marjolen Nekesu Karolína Křivská a ve slávistickém dresu se během 16 minut radovala hned dvakrát. „Cítím se ve Slavii skvěle, podpora od holek i celého realizačního týmu mi hodně pomohla a dodala potřebné sebevědomí. Jsem ráda, že se mi konečně začalo dařit i střelecky a doufám, že to tak bude pokračovat. Věděly jsme, že je důležité utkání zvládnout a naladit se na středeční Ligu mistryň, výkon nebyl úplně optimální, ale důležitá je výhra a zisk 3 bodů. Zápas proti Kluži bude zároveň moji premiérou v Edenu, doufám, že přijde hodně fanoušků a společně si užijeme po zápase vítěznou děkovačku,“ zhodnotila Karolína Křivská.

5:0

Sestavy

SK Slavia Praha

Lukášová, Keene (61. Košíková), Bendová, Veselá (61. Šlajsová), Xiao (46. Morávková), Haleigh, Šurnovská, Černá, Růžičková (61. Divišová), Nekesa (46. Křivská), Stackpole

Lokomotiva Horní Heršpice

Jílková, Pavlíčková, Kovaliková (62. Chlápková), Raušová, Holá, Haklová, Hlaváčová, Setničková, Dianišková, Lišková, Trajlínková (82. Mikundová)

Detaily utkání

Branky
9. Wafula Marjolen Nekesa, 25. Wafula Marjolen Nekesa, 27. Xiao Michelle Xiangting, 69. Křivská Karolína, 85. Křivská Karolína

Aktuálně

Mládežníci zakončili sezonu prvenstvími na mezinárodních turnajích

18. 6. 2024
Žáci i přípravky si odvezli z mezinárodních turnajů zlaté medaile. Kluci z U14 vyrazili na fotbalový víkend do Rakouska. Dorostenci zakončili ligové ročníky. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Kryštof Čížek míří do Hoffenheimu

15. 6. 2024
Šestnáctiletý záložník Kryštof Čížek odchází z mládežnické akademie a míří do německého Hoffenheimu.

Stříbrné medaile žákyň ze Slavia Girls Cupu

11. 6. 2024
V sobotu 8. června se v tréninkovém centru Horních Měcholup konal druhý ročník turnaje GIRLS CUP pro dívky do šestnácti let. Slávistky ve velké konkurenci obsadily skvělé druhé místo a na turnaji nedostaly ani jednu branku! Nejlepší hráčkou se stala Michaela Pekárová ze Slavie.

Další články