V souboji o první místo ve skupině úspěšnější AS Řím | SK Slavia Praha

V souboji o první místo ve skupině úspěšnější AS Řím

2:0
(2:0)
3. kolo, 26. 10. 2023, Stadio Olimpico
AS Řím - SK Slavia Praha
Slávisté ve 3. kole základní skupiny G podlehli na Stadio Olimpico před 64 934 fanoušky AS Řím 0:2. Soupeř udeřil v první a 17. minutě. Po třech odehraných utkáních náleží sešívaným se ziskem šesti bodů druhá příčka. Odveta proti AS proběhne v Edenu 9. listopadu od 18:45.

Vůbec poprvé se v základní skupině evropských pohárů na hřišti objevil Tomáš Vlček, ve stoperské trojici doplnil Igoha Ogbua a Tomáše Holeše. Levý kraj dostal na starost Andres Dumitrescu, který naskočil od prvních minut i proti Servette a Sheriffu. V útočném trojlístku doplnil Ivana Schranze s Mickem van Burenem Lukáš Masopust.

Už během předzápasové procházky po hřišti hráči i realizační tým Slavie vyrazili k sektoru svých fanoušků, aby jim poděkovali za podporu. Do Věčného města jich dorazily na čtyři tisícovky. DĚKUJEME.

A začalo se hrát. Sešívaní v mentolových dresech prožili na Stadio Olimpico šokující úvod, domácí tým udeřil z první střely na branku v probíhající první minutě. Do vzdálenější šibenice branky Aleše Mandouse poslal míč Bove – 1:0.

V 17. minutě vedlo AS Řím o dvě branky, na bližší tyč propálil Mandouse Lukaku – 2:0. Oba góly připravil svým spoluhráčům El Shaarawy. První žlutou kartu duelu obdržel za zákrok na Christose Zafeirise Bove. Od dalšího nebezpečí uchránil slávisty Tomáš Vlček, který na poslední chvíli výborným skluzem zastavil pronikajícího El Shaarawyho. Po půl hodině hry střílel Zafeiris, jeho rána skončila na bloku, na druhé straně ukryl Mandous do rukavic pokus El Shaarawyho.

Šanci snížit měl Oscar, kterému palebnou pozici krásně připravil Ivan Schranz, Svilar byl pozorný. Podstatně více práce měl srbský gólman AS proti tečované ráně Micka van Burena, konečky rukavic ji vyškrábl na roh. Po krásné Masopustově patičce vyrazili slávisté do přečíslení, přímou střelou na branku ale brejk neskončil.

Výběr Jindřicha Trpišovského měl v prvním poločase vyšší držení míče (54 % ku 46 %), do kabiny ale mířil se ztrátou dvou gólů. Do druhé půle Lukáše Masopusta nahradil Matěj Jurásek. Navýšit skóre mohl Lukaku, pravou tyč těsně minul. Proti Christanteho pokusu o lob skvěle zasáhl Mandous, s dělovkou El Shaarawyho mu pomohlo břevno.

Obrovskou příležitost skórovat nevyužil po přihrávce Juráska v 64. minutě Ivan Schranz, jeho rána prosvištěla nad horní tyčí. Na hřiště následně zamířili Lukáš Provod a Conrad Wallem, odpracováno měli Dumitrescu a Schranz. V 71. minutě je doplnil Mojmír Chytil, na střídačku usedl Mick van Buren.

Dalekonosnou Holešovu střelu lapil Svilar. Po rohovém kopu hlavičkoval Holeš, ale nebyl přesný. V 82. minutě Václav Jurečka nahradil Zafeirise, po dlouhém Provodově autu zamířila Ogbuova hlavička jen do boční sítě. Belottiho zakončení z úhlu zneškodnil Mandous.

Slávisté se snažili dál, před 64 934 fanoušky se ale kýžené trefy ani během čtyřminutového nastavení nedočkali. Na Stadio Olimpico podlehli AS Řím 0:2. V souběžně hraném utkání Sheriff Tiraspol remizoval se Servette 1:1. Slávisté mají v polovině skupiny G na kontě šest bodů a jsou druzí za stoprocentním AS Řím.