2:0
(0:0)
4. kolo, 9. 11. 2023, Eden Arena
SK Slavia Praha - AS Řím
Slávisté v odvetném utkání Evropské ligy zvítězili na domácím hřišti proti AS Řím rozdílem dvou branek. Před zraky 19 265 fantastických diváků skórovali v druhém poločase Václav Jurečka a Lukáš Masopust. Sešívaní se tak dostávají do průběžného čela tabulky skupiny G.

Oproti nedělnímu duelu s Plzní udělal realizační tým v základní sestavě pět změn. Ve stoperské trojici nastoupili od prvních minut po boku Igoha Ogbua Tomáš Holeš s Lukášem Masopustem, na krajích operovali David Douděra a kapitán Jan Bořil. V útočném trojlístku působili od úvodního hvizdu Václav Jurečka, Lukáš Provod a Mojmír Chytil.

Sešívaní do utkání vstoupili aktivně a v druhé minutě vybojovali rohový kop, z něhož se ke střele dostal Christos Zafeiris. Pokus zpoza vápna zamířil mimo tyče branky Římanů. Na druhé straně po dlouhých nákopech hrozil Lukaku, Igoh Ogbu byl však na belgického útočníka připravený.

Na konci úvodní desetiminutovky přetavili slávisté tlak v centr z kopačky Davida Douděry, nad břevno zpoza šestnáctky střílel opět norský středopolař Zafeiris. O několik chvil později vyzkoušel pozornost brankáře Říma Václav Jurečka.

Ve 27. minutě po kombinační akci Provoda a Zefeirise zakončoval z otočky Mojmír Chytil, razantní střela zamířila vysoko nad břevno Svilarovy branky. O šest minut později pálil z přímého kopu Lukáš Provod, brankář italského týmu ani tentokrát nemusel zasahovat.

Na konci první půle po pohledné akci prosmýkl do vápna soupeře Douděra, jeho ostrá přihrávka do malého vápna skončila na bloku. Nic dalšího první dějství nenabídlo, a týmy tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Slávisté vstoupili do druhého poločasu beze změn, neměnný zůstal i obraz hry. V 50. minutě zakončoval Lukáš Masopust, brankář Římanů hlavičku vyrazil pod nohy Mojmíra Chytila. Reprezentační útočník vrátil míč před prázdnou branku na připraveného Václava Jurečku, který i přes dotírajícího obránce vstřelil první gól utkání – 1:0!

Šest minut po hodině hry vyzval střelec první branky přihrávkou mezi obránce Lukáše Provoda, jehož přízemní pokus vyrazil brankář Svilar s vypjetím všech sil konečky prstů. Na druhé straně pálil střídající Dybala, míč se pouze snesl na horní síť.

V 74. minutě po autovém vhazování získal míč na ose hřiště Oscar, který přenechal osamocenému Lukáši Masopustovi. Dalekonosná střela z druhého doteku zapadla přesně do levého dolního rohu branky Říma – 2:0!

Dvanáct minut před koncem hrací doby realizační tým Slavie sáhl k prvnímu střídání. Odpracováno měli Christos Zafeiris a Lukáš Masopust, nahradili je Tomáš Vlček a Petr Ševčík, který tak zapsal první minuty od utkání v Ženevě.

K dalšímu střídání sáhla lavička sešívaných v 88. minutě, kdy ze hřiště odešel střelec první branky Václav Jurečka a Oscar Dorley. Na jejich místo přišli Conrad Wallem a Mick van Buren.

Už v nastaveném čase slávisté naposledy vystřídali, Mojmíra Chytila nahradil Jakub Hromada. O několik chvil později unikl obraně hostí Mick van Buren, nizozemský forvard technickým lobem minul branku jen o pár centimetrů.

Nic dalšího klání nenabídlo a sešívaní tak zvítězili nad AS Řím 2:0. Další duel čeká svěřence Jindřicha Trpišovského v neděli 12. 11., kdy vycestují v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY na Andrův stadion do Olomouce. Výkop utkání proti Sigmě je naplánován na 18:00.