Report ze zápasu AS Monaco vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu AS Monaco vs. SK Slavia Praha"

3:2
(1:2)
1. kolo, 22. 11. 2023, Monako
AS Monaco - SK Slavia Praha

„Do prvního utkání turnaje Al Abtal jsme vstoupili aktivně. Dobře jsme kombinovali a po hezkých akcích si vytvářeli brankové příležitosti. Ve 20. minutě, po krásném slalomu domácí obranou se střelecky prosadil Dufek. V 25. minutě z čista jasna z rohového kopu domácí vyrovnali. S námi tato situace neotřásla a i nadále jsme byli silní ve výstavbě a dostávali se do nebezpečných situací. Za předvedenou hru jsme byli odměněni vedoucí brankou, kterou si po střele Pikolona srazil do vlastní branky domácí obránce. Až do poločasu se hrál oboustranně zajímavý fotbal s mírnou převahou našeho týmu. Bohužel další dvě vyložené šance se nám nepodařilo proměnit a navýšit tak výsledek utkání. Ve druhé půli začal foukat do zad domácím silný vítr a to jim nalilo čerstvé síly. Hráči Monaca převzali iniciativu a začali přebírat otěže hry. V naší kombinaci se začali objevovat nepřesnosti a proti opravdu silnému větru bylo čím dál těžší se dostávat do pokutového území domácích. V 60. minutě se po individuální akci prosadil útočník Monaca a upravil skóre na 2:2. V dalším průběhu se oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu a po několika šancích v obou pokutových územích se podařilo vstřelit domácím v 84. minutě rozhodující branku. V zajímavé zahraniční konfrontaci jsme podali velmi dobrý výkon a byli domácím více než vyrovnaným soupeřem. O výsledku utkání rozhodla produktivita a dovednosti hráčů Monaca v zakončení. Monako své příležitosti proměnilo, my bohužel ne. Za předvedené výkony zaslouží pochvalu všichni hráči, kteří do utkání nastoupili,“ hodnotil utkání šéftrenér mládeže Tomáš Heidenreich.