Juniorka veze z Olomouce tři body! Góly dávali Prošek, Hrubý a Kolařík | SK Slavia Praha

Juniorka veze z Olomouce tři body! Góly dávali Prošek, Hrubý a Kolařík

1:3
(1:2)
8. kolo, 2. 9. 2013, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branka:</b> 38. Varadi – 8. Prošek, 35. Hrubý, 52. Kolařík <b>ŽK:</b> 37. Sukup – 40. Hrubý, 43. Kolařík, 85. Čepelák <b>Rozhodčí:</b> Nenadál – Hock, Řezníček
OLOMOUC - Slávistická juniorka napravila zaváhání z minulého týdne a vyhrála na půdě Olomouce 3:1. Skóre otevřel Václav Prošek, další dvě branky přidali Hrubý a Kolařík.
V sestavě juniorky se tentokrát objevili z A týmu Milan Nitrianský, Petr Kolařík, Marcel Gecov a Jiří Vondráček. Navíc v závěru se do hry dostal také Pavel Vyhnal, který po návratu z Vlašimi vyléčil zranění kotníku a na podzim by měl působit právě v juniorce.

Vstup do zápasu vyšel sešívaným parádně. Na centr za obranu si naběhl Václav Prošek a hlavou otevřel skóre zápasu a zároveň přidal svůj čtvrtý gól v sezoně.

Obrana Slavie fungovala spolehlivě, hanáci se do vyložených šancí nedostávali. A proto mohli slávisté přidat druhou branku. Ve 35. minutě využil Robert Hrubý chyby Koutného, sprintem téměř přes půlku hřiště se dostal až před branku a poté zvýšil na 2:0.Hned za čtyři minuty domácí snížili. Samostatný únik proměnila domácí posila z A týmu Adam Varadi.

Podobně jako vyšel sešívaným vstup do zápasu, počínali si stejně po začátku druhého poločasu. V 52. minutě sice domácí gólman vyrazil střelu zpoza vápna, k dorážce se ale dostal Petr Kolařík a upravil na 3:1 pro červenobílé. Slávistický stoper Kolařík byl jako autor branky upřesněn až po skončení zápasu, původně byl totiž po nepřehledné situaci jako autor branky uveden podruhé v zápase Robert Hrubý. Ten ale po závěrečném hvizdu sám uvedl, že třetí branka patřila jeho spoluhráči.

Ač domácí chtěli jistě s výsledkem něco udělat, dobře hrající slávisté je do žádných šancí nebo tlaku nepouštěli. Deset minut před koncem mohl přidat čtvrtou slávistickou branku Pavel Vyhnal, střelu našeho útočník z pravé strany ale Blaha kryl.

A protože minutu před koncem domácí Žák hlavou minul, mohli se slávisté radovat z důležité výhry 3:1 na půdě silné Olomouce.