Slávistky remizovaly na Slovácku 2:2 | SK Slavia Praha

2:2
(2:1)
9. kolo, 2. 11. 2013
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 31. a 38. Březinová – 42. Divišová, 47. Svitková. <b>ŽK:</b> 51. Sedláčková, 65. Strožová – 56. Odehnalová, 90. Divišová
Fotbalistky Slavie pouze remizovaly na hřišti Slovácka 2:2, když prohrávaly dokonce o dvě branky. Nakonec jsme vyrovnali po gólech Divišové a Svitkové.
Domácí hráčky měly lepší vstup do utkání a hned v páté minutě měla šanci Skupinová. Na druhé Slavia zakončovala nepřesně, Benýrová ani Kožárová mezi tyče nemířily, proti Svitkové si připsala zákrok Bardnaříková. Domácí brankářky byla úspěšná i proti sólu Divišové, která prošla z vlastní půlky. Zanedlouho předvedla Slavia rychlou kombinaci, na jejíž konci byla střela kapitánky Pěničkové, ovšem Bednaříková její přízemní pokus vytlačila na tyč. Ve 29. Minutě zahrozilo Slovácko, Cvernová však na dlouhý míč dosáhla jen špičkou kopačky, a míč tak před brankářkou Taušovou nedokázala dobře usměrnit. O dvě minuty později se již domácí hráčky radovaly. Strožová přenesla hru na pravou stranu, kde byla připravená Březinovou a křižnou střelou na zadní tyč otevřela skóre. Slavia mohla vzápětí vyrovnat, ale po centru Malinové nedokázaly hostující hráčky natřikrát dotlačit míč za brankovou čáru. Trestalo tak Slovácko, když se po druhé utkání trefila Březinová. Opět střela zprava na zadní tyč a Taušlová si jen sáhla. Ještě před přestávkou se slávistky přeci jen trefily, Divišová vybojovala míč, obešla i brankářku Bednaříkovou a uklidila míč do sítě.

Vstup do druhé poločasu vyšel lépe hostujícímu celku. Nejdříve se pokusila z rohového kopu překvapit domácí obranu Svitková, ale z následné akce se míč dostal opět ke Svitkové a ta procedila střelu skrz brankářku Bednaříkovou, které prošel míč mezi nohama do sítě. To bylo ovšem jediné a poslední zaváhání této reprezentační brankářky v utkání. Radka Bednaříková držela svůj tým při zakončení Divišové a tutovce Svitkové, kterou uvolnila Pěničková. Tlak slávistek se stupňoval a vytvářely si šance. Koncovka ovšem dnes nebyla silnou devízou vedoucího celku soutěže. Po přihrávce ze strany se Benýrové zamotal míč pod nohou a Necidová mířila z voleje mimo tyče. Slovácko mělo několik standardních situací, ale za polovinu hřiště se již moc nedostávalo. Na domácí brankářku si nepřišla ani Cahynová a kopal se jen rohový kop. Z něj propadl centr Svitková až do prostoru zadní rohu malého vápna, kde jej však Divišová half-volejem poslala do ochranné sítě. V 70. minutě se ozvala konstrukce domácí branky podruhé, Svitková z trestného kopu mířila do spojnice tyče a břevna. Slovácko se pokusilo překvapit rychlým brejkem, Cvernová ale zakončovala nedůrazně. Když už se podařilo v další jasné šanci Svitkové překonat Badnaříkovou, na brankové čáře ji zastoupila Sedláčková a stav duelu se neměnil. Po rychlé akci nedala branku ani Bartovičová. Tlak Slavie byl velký a čekalo se jen na gól. Obrovskou šanci měla čtyři minuty před koncem opět Svitková, která nebyla lapena do ofsajdové pasti, ale na Bednaříkovou si nepřišla, a tak si oba celky body rozdělily za remízu 2:2.
Autor: zfotbal.cz