Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK Bohemians Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu SK Slavia Praha vs. FK Bohemians Praha"

7:0
(4:0)
10. kolo, 9. 11. 2013, Eden
SK Slavia Praha - FK Bohemians Praha
Branky: Branky: 14. a 81. Svitková, 22. Pěničková (pen.), 31. Sehnálková, 32. Benýrová, 47. Malinová, 89. Necidová. ŽK: 79. Kožárová - 70. Hlaváčková
Slávistky do zápasu nastoupily bez tří hráček Divišové, Cahynové a Holečkové, které odcestovaly na mistrovství světa ve futsale do Kolumbie. A kvůli čtyřem kartám chyběla Odehnalová. Poprvé se v brance představila Sladká. Příležitost tedy dostaly dorostenky, nejvíce Sehnálková, která se ve své premiéře prosadila brankou. A hned po pár sekundách přihrála do gólové pozice Kožárové, ale branku nakonec netrefila. Do vedení jsme se dostali ve 14. minutě, když po přízemním centru Malinové skórovala Svitková. O chvíli později nebezpečně hlavičkovala Kožárová, která ve 22. minutě byla ve vápně faulována a následnou penaltu proměnila Pěničková. Hosté se snažili hrát fotbal, proto k vidění byla hezká podívaná. A proto si také vytvořili nějaké možnosti, po několika rohových kopech zahrávali ve 29. minutě standardní situaci, lehce tečovanou střelu Šmidrkalové brankářka Sladká chytla. Ve 31. minutě po rohu Pěničkové a sklepnutí Necidové pohotově zakončovala Sehnálková. O minutu později Bartovičová poslala přesnou přihrávku na Benýrovou, která prostřelila brankářku. V závěru ještě další šanci měla aktivní Kožárová, na druhé straně střílet zkoušela Kladrubská, ale Tomášková dobře zblokovala.

Druhý poločas začal skvěle, hned po dvou minutách se po parádní přihrávce Benýrová prosadila Malinová. Hráčky Bohemians se i za nepříznivého stavu snažily hrát aktivně a nenechaly naší obranu v klidu. V 52. minutě jsme byli svědky nebezpečné standardky, ale dramatické chvilky jsme přečkali. Slávistky byly při chuti a chtěly přidat další branky, blízko byly v 62. minutě, kdy brankářka pod tlakem místo odkopu nahrála Benýrové, která s tím však nečekala a střela skončila mimo branku. Po zaváhání v obraně šla sama na branku Kladrubská, ale slávistická brankářka vystihla kličku a míč vypíchla. Střelecky jsme se prosadili až v závěru, nejdříve po centru Kožárové střílela Sehnálková, gólmanka sice vyrazila, ale Svitková v pohodě doklepla do prázdné branky. V závěru utkání po rohu Svitková přidala branku Necidová, když byla u míče dříve než brankářka.