Juniorka nestačila v Tipsport lize na Táborsko, prohrála 0:2 | SK Slavia Praha

Juniorka nestačila v Tipsport lize na Táborsko, prohrála 0:2

(0:1)
T liga, 10. 1. 2014, UMT Eden
SK Slavia Praha - FC SILON Táborsko
Branky: <b>Branky:</b> 30. Strnad, 60. Džafič<br>
PRAHA/EDEN - Slavia má za sebou druhý zápas Tipsport ligy, ve kterém prohrála s Táborskem 0:2. Utkání odehrála juniorka doplněná o hráče staršího dorostu, A-tým odcestoval v pátek ráno na soustředění na Kanárské ostrovy.
První poločas byli slávisté lepším týmem a vytvořili si řadu šancí, ani jedna z nich bohužel neskončila gólem. Už po třech minutách hry střílel po Červenkově přihrávce z velkého vápna Zámečník, branku ale technickou střelou o kousek minul. V 9. minutě pak mohl týž hráč těžit z Peterkovy přihrávky, gólman Toma ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti vyrazil.

Pa čtvrt hodině sice Preslovou hlavičkou zahrozilo Táborsko, i nadále se ale do více šancí dostávala Slavia, zejména pak Jakub Zámečník. Ten se ve své největší šanci dostal k dorážce Vondráčkovy střely, před prázdnou brankou ale nedokázal dát míči v rychlosti dostatečnou razanci a jeho pokus vykopl na brankové čáře jeden z hráčů soupeře.

Ke konci poločasu se osmělil i soupeř z jihu Čech. První šance Miloslava Strnada ještě brankou neskončila, když útočník Táborska z malého vápna minul Hrubešovu branku, ve 30. minutě šli ale hosté do vedení, když Šimákova sražená přihrávka propadla právě ke Strnadovi a ten nekompromisní ranou otevřel skóre.

Táborsko do druhé půle vyměnilo všech deset hráčů v poli a čerstvá sestava dokázala hru kontrolovat. V 58. minutě ještě Musiol mířil hlavou mimo, o dvě minuty později se ale před gólmana Řeháka dostal osamocený Džafič a nadvakrát zvýšil vedení hostů.

Šanci ke snížení skóre měla Slavia ještě deset minut před koncem, kdy se do dvou šancí dostal František Liška, jeho střelu na zadní tyč ale gólman Toma zneškodnil a hlavička po Čonkově centru o minutu později skončila vysoko nad brankou.

I druhý zápas Slavie v Tipsport lize tak skončil bez bodového zisku pro sešívané, když s Táborskem prohrála 0:2. Poslední utkání ve skupině proti Viktorii Žižkov čeká červenobílé až za dva týdny - ve středu 22. ledna od 10:30.

Trenér Šmejkal: Klukům poděkuji. Soupeř zúročil druholigové zkušenosti

Trenér slávistické juniorky Danela Šmejkala duel s Táborskem potěšil. „Jsem moc rád, že hrajeme tato utkání, je to pro nás škola. Přesto, že jsme prohráli, tak jsem daleko spokojenější než po zápase s Duklou,“ komentoval trenér střetnutí.

„Především během první půle jsme si vytvořili dost brankových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. I když jsme měli jen pár hráčů na střídání, tak jsme stačili fyzicky,“ přidal kouč.

„Po přestávce byl soupeř lepší a prokázal při zakončení a hlavně v pokutových územích druholigové zkušenosti. Musím kluky ale pochválit a poděkovat jim za dnešní výkon i přes dvougólovou prohru,“ líčil Šmejkal. Z hráčů A-týmu, kteří si můžou hledat angažmá, zasáhl do hry jen Matúš Čonka.

„Ostatní mají zdravotní problémy. Dávid Škutka přišel s bolestí hlavy, jde na něj chřipka. Tomáš Frejlach má ještě problémy s kolenem a Milan Bortel doléčuje zranění třísel. Martin Fenin do přípravných utkání juniorky zasahovat nebude,“ pokračoval trenér, který tréninkovou morálku svých svěřenců pochválil. „Přístup je správný, nemám s nimi absolutně žádný problém,“ dodal.

Pozitivní zprávou pro trenéra je nominace Tomáše Součka, který věkem patří ještě do dorostu, na soustředění áčka na Tenerife. „Je to na základě výkonnosti Tomáše. Trenér Koubek ho vede v reprezentaci, já ho měl i v dorostu. V utkání s Duklou byl pro mě nejlepším hráčem našeho týmu. Je to podle mě logická volba a já jsem za to rád,“ zakončil Daniel Šmejkal.
0:2

Hrubeš (46. Řehák) – Smolák, Mac, Pelikán, Čonka – Prosek (46. Verner), Salašovič (K) – Zámečník, Vondráček, Peterka (73. Mysliveček) – Červenka (46. Liška)

FC SILON Táborsko

1. poločas: Toma – Hric, Nešický, Šiml, Vukadinovič, Strnad, Presl, Mráz, Rabiňák, Šimák, Sladký
2. poločas: Toma – Mariotti, Štrbák, Kotrba, Kočí, Džafič, Ciferný, Musiol, Vavřina, Javorek, Turek

<b>Branky:</b> 30. Strnad, 60. Džafič<br>