Juniorka je první a zpět ve hře o titul! V Brně vyhrála 2:1 | SK Slavia Praha

Juniorka je první a zpět ve hře o titul! V Brně vyhrála 2:1

1:2
(1:0)
42. kolo, 22. 5. 2014
FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 29. Dvořák – 68. Šimeček, 75. Liška. <b>Rozhodčí:</b> Caletka – Hájek, Julínek. <b>ŽK:</b> Studený – Šimeček.
BRNO – Slávistická juniorka se vrátila rázně do hry o titul! Po vítězství 2:1 v Brně svého soupeře dohnala bodově na čele tabulky a navíc má po dvou výhrách nad Brnem lepší vzájemné zápasy.
Sešívaní do utkání vstoupili skvěle a hned v 9. minutě si připsali první šanci zápasu, ve které se po chybě v domácí obraně ocitnul Jakub Zámečník, ale nezamířil přesně. Brno odpovědělo ve 13. minutě, kdy se na Hrubeše řítil Šumbera, ale ale ještě nahrával do ofsajdu Kuncovi.

Slávisté následně zahrozili nepříjemným přímý kopem, ale první gól vstřelili ve 29. minutě domácí. Vávra našel příkladně Dvořáka a ten chladnokrevně zakončil. Následovaly dvě krásné střely na obou stranách. Nejprve pálil domácí Šumbera zpoza vápna těsně nad branku a následně si postavil míč k přímému kopu na druhé straně Miroslav Verner. Jeho přesný pokus trefil spojnici tyče a břevna.

Sešívaní začali obrat v 68. minutě, důležitý moment ale nastal už osm minut před vyrovnávacím gólem. Na hřiště se totiž dostal František Liška. Ten při první brance Slavie přešel přes půlku hřiště, následně našel Viktora Šimečka, který mířil přesně.

Sedm minut nato mohlo být ještě veseleji. Brankář Veselý ale Zámečníka výborně vychytal. Akce ale neskončila a následného rohového kopu slávisté otočili vývoj utkání, když se krásně trefil právě střídající František Liška!

Slavia tak v důležitém utkání porazila Brno 2:1 a vystřídala ho na čele tabulky, protože sešívaní mají lepší vzájemné zápasy i skóre. V pondělí v 17:00 přivítají svěřenci trenéra Šmejkala na Xaverově Pardubice. Následují závěrečná utkání v Liberci a doma s Ostravou.