Report ze zápasu FC Viktoria Plzeň vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FC Viktoria Plzeň vs. SK Slavia Praha"

0:9
(0:7)
12. kolo, 23. 3. 2014, Luční
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 29., 30. a 58. Divišová, 16. a 38. Necidová, 23. a 41. Odehnalová, 19. a 72. Svitková. <b>ŽK:</b> 35. B.Beštová, 59. Bohmannová
Slávistkám v sestavě chyběly zraněná Cahynová a Malinová, přesto v mírném dešti na svého soupeře od začátku vlétli a vytvořili si územní převahu. Na vedoucí branku jsme si však museli počkat, Plzeň odolávala a řadu možností včas zhatila. První velkou příležitost měla v 10. minutě Pěničková, ale brankářka Votíková skvěle vyrazila nohou. Branku vstřelila v 16. minutě Necidová po přesném centru Holečkové. Od té chvíli to tam začalo padat, po třech minutách po centru Benýrové skórovala Svitková. Ve 23. minutě do třetice centr z levé strany, opět od Holečkové a na zadní tyči osamocená Odehnalová v pohodě zakončila. Převaha Slavie byla velká, děvčata hrála s chutí a Plzeň přestala stíhat bránit, slávistky byly důraznější, rychlejší a techničtější. Ve 29. minutě Svitková prošla přes několik hráček až k vápnu, kde přihrála Divišové a její střelu k tyči Votíková neměla šanci chytnout. O minutu později po centru Svitkové přidala další branku opět Divišová. Do konce poločasu jsme přidali další dvě branky, po centru Pěničkové se prosadila Necidová a po standardní situaci slávistické kapitánky se nemýlila Odehnalová.

Ve druhém poločase holky polevily, chyběl větší pohyb a dravost. Přesto slávistky měly zápas jasně ve své režii, jen jsme si nevytvořili takové množství šancí. A když už nějaká byla, v zakončení jsme se neprosadili. V 58. minutě jsme přidali další branku, Sehnálková nadvakrát dostala míč k Divišové, která si ho dokázala pohlídat i přes napadání obránkyně a přesně k tyči zakončila. Poslední gól padl v 72. minutě, po centru Divišové hlavou zamířili mezi tyče. Za týden čeká slávistky zápas proti Pardubicím.