• Váha / 76 kg
  • Datum narození / 22. 2. 2002 (22 let)
  • Národnost / Česká

David Pech je dvacetiletým rodákem z Brandýsu nad Labem, kde s fotbalem také začínal. Po roční zastávce v Zápech se vrátil zpět do domovského týmu, odkud v roce 2013 přestoupil do Mladé Boleslavi, jejíž dres až dosud oblékal.

Ve městě automobilů prošel několika mládežnickými kategoriemi, debut za A-tým si připsal 18. srpna 2019, kdy naskočil na třináct minut do zápasu proti Jablonci (1:2).

Pravonohý univerzál má na svém kontě také několik startů v mládežnických reprezentačních výběrech, tento rok vybojoval s Lvíčaty postup na EURO 2023.

V aktuálním ligovém ročníku zapsal v 16 zápasech gól a asistenci, ani jednou nechyběl v základní sestavě, a pro trenéra Hoftycha byl oporou pravé strany hřiště. Do Edenu přichází s pověstí neúnavného hráče, který nevypustí jediný souboj a dokáže předvést kvalitní výkony jak v obraně, tak na kraji záložní řady.

Jeho předností je technika a vyvezení míče do středu pole, kterým otevírá obranu soupeře. V letošní sezoně se na pravém beku pokusil o 4,16 driblinku na 90 minut, což je suverénně nejvíce mezi 19 prvoligovými pravými obránci, kteří v aktuálním ročníku odehráli alespoň 500 minut.

Premiéru v sešívaném si David Pech připsal při přípravném utkání proti Hradci, které však nedohrál kvůli zranění, jenž ho přibrzdilo i v rámci zimního soustředění. Na trávník se vrátil zkraje února na hřišti Pardubic, kdy byl u výhry 2:0.