B-tým: Krůček od postupu. Domažlice srazil Tecl | SK Slavia Praha

B-tým: Krůček od postupu. Domažlice srazil Tecl

1:0
(1:0)
28. kolo, 26. 5. 2024, Xaverov
SK Slavia Praha B - Jiskra Domažlice
Slávistický B-tým přivítal na Xaverově před téměř tisícem fanoušků druhé Domažlice. Rezerva sešívaných zvítězila 1:0 a přiblížila se postupu do druhé ligy, dvě kola před koncem má šestibodový náskok na čele. Gólově se prosadil Stanislav Tecl.

Hned v úvodu byla znát důležitost utkání, když oba týmy začaly velmi aktivně a Dominik Pech se po rychlém protiútoku dostal až do vápna. Pech byl soupeřem přistrčen, avšak rozhodčí tento zákrok jako penaltový neshledal a pokračovalo se ve hře.

Slávisté tlačili svého soupeře a měli více ze hry. Ve 32. minutě se u postranní čáry odpoutal Konečný a nacentroval přízemní míč těsně před brankáře hostí kde byl připravený Stanislav Tecl. Ten nasměroval míč za záda brankáře a sešívaní šli do vedení – 1:0.

Do konce prvního poločasu se už nic zásadního nestalo a slávistická rezerva šla do druhého poločasu s jednobrankovým vedením.

První velkou příležitost měli ve druhém poločase Domažlice, když míč protečovali až za záda Ondřeje Koláře. Rozhodčí na čáře však zvedl praporek a gól pro ofsajd neplatil.

V 64. minutě se do úniku dostal Stanislav Tecl, hostující Svoboda ho stáhl zezadu a za svůj prohřešek by vyloučen.

Trenér Střihavka v závěru prostřídal a navzdory emočně vypjatém závěru nepustil Domažlice do výraznějšího tlaku, po výhře 1:0 se tak radovali slávisté, kteří navýšili svůj náskok na čele ČFL skupiny A na šest bodů a dvě kola před koncem jsou krůček od postupu do play off o postup do druhé ligy, ve kterém by vyzvali Velvary, vítěze ČFL skupiny B.

Poslední domácí zápas čeká slávisty za týden na Xaverově, tradičně v neděli od 10:15.