B-tým: Vítězná přestřelka s Libercem | SK Slavia Praha

5:4
(1:2)
přát., 29. 4. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC Slovan Liberec B
Devět gólů padlo v dalším přípravném duelu B-týmu, který nakonec nad Libercem zvítězil 5:4.

Dalším soupeřem B-týmu v řadě přípravných zápasů byla rezerva Slovanu Liberec.

Hosté ze severu Čech šli v 11. minutě do vedení, na úvodní trefu soupeře hned za pár minut zareagoval vyrovnávacím gólem Martin Douděra. Do konce prvního poločasu Liberec stihl druhý gól, do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

V 56. minutě odskočil Slovan do dvougólového náskoku, ale hned o minutu později snížil na 2:3 Denis Višinský. Srovnání na 3:3 přišlo o další dvě minuty později, kdy Martin Douděra krásně pronikl do vápna a přesným zakončením vyrovnal.

Do vedení se sešívaní dostali v 73. minutě. Z přímého kopu se trefil Denis Alijagič, jehož střela před brankářem nebezpečně skočila a nakonec skončila až v bráně hostů. 84. minuta přinesla výhodu pokutového kopu pro Slavii, který s přehledem proměnil Joao Felipe!

Hosté dokázali v poslední minutě korigovat, B-tým Slavie ale už vedení 5:4 udržel a nad rezervou Slovanu Liberec si připsal vítězství.

Dramatické utkání po zápase hodnotil trenér Marek Jarolím: "První poločas byl skvělý, mělo to parametry velké kvality. Škoda jen, že jsme neproměnili naše šance. Druhý poločas jsme si nechali začátek trochu utéct, ale kluci to dotáhli. Bylo to ale celkově vyústění zápasu. Liberec si toho tolik nevypracoval a šel celkem zadarmo do vedení. Věřil jsem, že to soupeř nemůže vydržet. Na posledních 30 minut pak přišlo hodně střídání, nakonec jsme utkání zlomili. Se soupeřem jsme hráli v létě, věci v přechodu do útoku mají dobré. Brzkým gólem se to dnes nastartovalo. Dokázali jsme pak rychle srovnat z 1:3 na 3:3. Byl to jen výsledek toho, že jsme soupeře zmáčkli. Liberec byl hodně v defenzivě a je těžké to pak udržet celý zápas. Ukázala se naše větší kvalita ve hře. Nakonec rozhodla standardka Denise Alijagiče a penalta Felipeho. Penalta je vyústění povedené akce a našeho tlaku," zhodnotil trenér B-týmu utkání s Libercem.

5:4

Surovčík - Bárta, Matys, Švec, Hošek - Rigo, Samek, Šubert - Douděra, Kneifel, Višinský

Střídali: Sirotník, Štětka, Šmíd, Nikl, Hroník, Alijagič, Toula, Joao Felipe

FC Slovan Liberec B

Hasalík - Bina, Černický, Dvořák, Gembický, Kristián, Polyak, Kytka, Winkler, Adama, Yuzvak

Střídali: Horčička, Holub, Vyčítal, Horňáček, Mečíř, Pešl

15. a 59. Douděra, 57. Višinský, 73. Alijagič, 84. Felipe - 11., 45., 56. a 90. soupeř