B-tým: Výhru 8:2 nad Sokolovem režírovaly posily z áčka

8:2
(6:1)
6. kolo, ne 5.9.2021, Xaverov
6. kolo, ne 5.9.2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Baník Sokolov
Branky: 8., 34. a 42. Krmenčík, 15. Douděra, 27. Obadal, 32. Šmíd, 56. a 71. Horský – 45. a 62. Mlika
Sešívané béčko porazilo Sokolov vysoko 8:2! Na prvních šesti gólech se podílely posily z A-týmu Jan Kuchta, Laco Takács a Michael Krmenčík.

Sešívané béčko nastoupilo do zápasu se Sokolovem v sestavě Sirotník – Bárta, Takács, Šmíd, Obadal – Švec, Nikl, Kuchta – Douděra, Krmenčík, Zeronik. Ladislav Takács, Jan Kuchta i Michael Krmenčík měli zápasovou pauzu, a proto dorazili podpořit B-tým.

Posílení béčka se ukázalo hned v prvních patnácti minutách utkání. Už v 8. minutě dostal míč do vápna Jan Kuchta, který se s ním dokázal otočit kolem obránce a nahrát přímo před bránu Michaelu Krmenčíkovi, který s přehledem obstřelil brankáře.

Druhému gólu pomohla v 15. minutě třetí posila z áčka, Laco Takács. Takács si před vápnem dokázal skvěle podržet balon a přihrát výborně za obranu Martinu Douděrovi. Ten zamířil přesně na zadní tyč a poslal Slavii do dvougólového vedení.

Ve 27. minutě vstřelili sešívaní třetí branku, na které se opět podílel Jan Kuchta. Ten poslal z pravého křídla centr před vápno, kde našel Kryštofa Obadala, který vystřelil z voleje a poslal míč do brány i s odrazem od tyče!

Čtvrtý i pátý gól padly v rychlém sledu ve 32. a 34. minutě. Nejprve se při rohovém kopu odrazil míč k Janu Kuchtovi, který bleskově narazil Michalu Šmídovi a ten už bez problému zakončil do odkryté branky. O dvě minuty později dostal Michael Krmenčík přihrávku z levé strany přímo před bránu a prostřelil brankáře!

Ve 42. minutě zkompletoval Michael Krmenčík hattrick! Jan Kuchta mu poslal přihrávku mezi obránce přímo před brankáře a Krmenčík zakončil na zadní tyč!

O dvě minuty později se Sokolovu podařilo snížit z rohového kopu a první poločas tak skončil 6:1 pro sešívané.

V 51. minutě střídali Jan Kuchta a Michael Krmenčík. O 5 minut později se prosadil střídající Filip Horský. V 60. minutě zabránil gólu rukou ve vápně Kryštof Obadal, který za svůj zákrok uviděl od rozhodčího červenou kartu. Z následné penalty pak snížil Jiří Mlika.

V 71. minutě ještě zvýšil náskok sešívaných opět Horský, který se trefil po krásném centru Karla Hrubeše.

Sešívaní s posilami z áčka porazili Sokolov 8:2. Na prvních šesti gólech se podílel čtyřmi asistencemi Jan Kuchta, jednou Laco Takács a hattrick nastřílel Michael Krmenčík. Další zápas čeká B-tým 12. září na hřišti Karlových Varů.

Po zápase hodnotil vývoj utkání i posily z A-týmu trenér Marek Jarolím:

Jak byste zhodnotil vývoj zápasu?
„Vývoj utkání byl přesně takový, jaký jsme si představovali. Bylo to super. Kluci z áčka měli obrovský přínos, takže za to moc děkujeme trenérům, že je poslali a zároveň si kluci chtěli zahrát. Přinesli nám obrovskou kvalitu a našemu mladému týmu ukázali spoustu prvků, na kterých musíme pracovat a přiblížit se jim. Pak zápas zkreslila červená karta, která byla taková, jaká byla. Škoda.“

Jak byste zhodnotil výkon Michaela Krmenčíka, který nastřílel hattrick?
„Super, on i Laco tomu přinesli hodně. Jak hrají nahoře, tak k tomu ty body a čísla, co měli, patří. Nám to extrémně pomohlo a snad to pomohlo i jim, že mají trošku sebevědomí a nabrali herní klid. Teď zase pomůžou áčku, proto tady i jsou.“

Jan Kuchta nastoupil netradičně v záloze. Jak se mu na této pozici dařilo?
„Skvěle. Hrál podhrot a dělal tam rozdílové věci. Bral si těžší balony, se kterými dokázal vyjet a tím posouval naši hru. Podal výborný výkon.“

Jak se lišila příprava s posilami z A-týmu?
„Bylo super, že s námi kluci už i dva tréninky trénovali. Příprava se nelišila, šli jsme do toho s tím, co chceme hrát, a oni přinesli tu kvalitu, která naše akce pozvedla o úroveň výš. Příprava i trénink byl ale stejný.“

8:2

Sestavy

SK Slavia Praha B

Sirotník – Bárta (46. Hrubeš), Takács, Šmíd, Obadal – Švec (79. Kopáček), Nikl, Kuchta (51. Šimeček) – Douděra, Krmenčík (61. Horský), Zeronik (72. Atsuta)

FK Baník Sokolov

Štrunc – Hajdo, Stan, Krlička, Řezáč, Kovář, Blažek, Fišer, Mlika, Kýček, Kolář

Detaily utkání

Branky
8., 34. a 42. Krmenčík, 15. Douděra, 27. Obadal, 32. Šmíd, 56. a 71. Horský – 45. a 62. Mlika
Žluté karty
Švec, Takács – Stan
Červené karty
60. Obadal

Fotogalerie

Aktuálně

B-tým: Výhra 2:0 nad Povltavskou FA

dnes
Sešívané béčko hrálo v neděli dopoledne domácí utkání ČFL proti Povltavské FA. Výhru slavilo díky gólům Štěpána Berana a Mohammeda Al-Rashdiho.

U17 oslavila zisk mistrovského titulu

včera
Slávisté z kategorie U17 se stali mistry v I. Celostátní dorostenecké lize pro soutěžní ročník 2021/2022. Mladší dorostenci oslavili vítězství v ročníku po posledním domácím utkání v sobotu na Xaverově.

U19: Výhra v předposledním kole, titul na dosah

včera
Slávistická devatenáctka zvítězila 4:2 nad Mladou Boleslaví a přiblížila se titulu. Trefili se bratři Pudilové, David Planka a Ondřej Kričfaluši.

Další články