B-tým: výhra nad Ústím nad Labem | SK Slavia Praha

(1:1)
přát., 20. 1. 2021, Xaverov
SK Slavia Praha B - FK Ústí nad Labem
Slávistický B-tým porazil ve třetím zápasu Tipsport ligy Ústí nad Labem 4:2.

Ve třetím zápase Tipsport ligy se slávistický B-tým utkal s druholigovým Ústím nad Labem. V brance začal Matyáš Vágner, obranu před ním tvořili Bárta, Prebsl, Švec a Hošek. V záložní trojici začali zápas Křišťan, Rigo a Samek. Útočné trio poskládali Jurásek, Vlasák a Višinský.

Zápas začal poměrně vyrovnaně a v poklidném tempu. Mohli jsme vidět dobré šance na obou stranách, všechny střely ale pokryly brankáři, nebo se nevešly do brány. První slovo mělo ve 38. minutě Ústí nad Labem, konkrétně Václav Prošek. Ten se s míčem dostal až těsně před hranici šestnáctky odkud vypálil. Slávistická obrana jeho střelu zblokovala, míč přeletěl brankáře Vágnera a odrazil se od břevna do sítě.

Sešívání ale nečekali se svou odpovědí příliš dlouho. V samotném závěru prvního poločasu se dostal do vápna Matěj Jurásek, prošel mezi obránci a vystřelil. Brankář Tvrdoň jeho ránu ale pouze vyrazil k Denisovi Višinskému, který dorážel z bezprostřední blízkosti hlavou!

Další gól přidali slávisté hned v úvodu druhého poločasu. Brankář Tvrdoň přihrával míč jednomu z ústeckých obránců. Toho ale obral na hranici vápna střídající Lukáš Hroník a pálil do téměř prázdné brány!

V 59. minutě mělo Ústí šanci vyrovnat. Rohový kop na zadní tyči vracel do středu vápna Bohumil Hudec. Tam se k balonu dostal Jakub Emmer, který pálil z voleje. Branku ale těsně minul.

Slavia potrestala tuto nevyužitou příležitost jen o tři minuty později. Po špatné rozehrávce ve středu hřiště sebral ústeckým míč Jonáš Kneifel. Prchl s ním až do vápna soupeře, kde obehrál brankáře a pak sám zakončoval z velkého úhlu do odkryté brány!

V 71. minutě měli sešívaní velkou šanci ještě zvýšit své vedení. Alexandr Bárta dostal míč až k vápnu soupeře a všiml si na levé straně nabíhajícího Denise Višinského. Míč mu nahrál a nikým nehlídaný Višinský vypálil k levé tyči. Brankář Tvrdoň ho ale skvělým zákrokem vychytal.

V 78. minutě se ústeckým podařilo snížit stav utkání na 2:3. Vasil Kušej pronikl s míčem do vápna, kde mu ho obrana Slavie dokázala vykopnout. Balon se ale dostal k Matěji Koubkovi, který těsně za vápnem vypálil. Brankář Vágner si na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo tři tyče.

Sešívaní ale dokázali opět odpovědět velice rychle. Už v 81. minutě dostal přesnou přihrávku několik metrů před pokutové území Jakub Kopáček. Navedl si míč na levou nohu a vypálil. Míč se snesl výstavně do levé šibenice a cestou se ještě otřel o břevno. Díky této krásné trefě zvýšili opět sešívaní vedení na rozdíl dvou branek.

Slávistický B-tým zvítězil nad Ústím 4:2 a získal v zimní Tipsport lize 6 bodů ze tří zápasů. Další utkání by měli sehrát 14.2. v ČFL proti Povltavské FA.