Slavia remizovala s Metalurgem Doněck 1:1 | SK Slavia Praha

Slavia remizovala s Metalurgem Doněck 1:1

(1:0)
příp., 10. 2. 2014
SK Slavia Praha - FC Metalurg Doněck
Branky: Branky: 41. Nitrianský - 65. Karetnyk.
ANTALYA/BELEK - Posledním celkem, který prověřil Slavii na soustředění v Turecku, byl ukrajinský Metalurg Doněck. Sešívaní si po dvou prohraných zápasech chtěli spravit chuť, ale s momentálně sedmým celkem nejvyšší ukrajinské soutěže nakonec remizovali 1:1.
Zápas se zpočátku odehrával bez výraznějších šancí na obou stranách, Doněck poprvé nebezpečně zahrozil ve 30. minutě z rychlého protiútoku. Danilovu střelu do zcela odkryté branky však svým skluzem bravurně odvrátil Milan Škoda.

Ve 41. minutě se poprvé měnilo skóre. Po skrumáži ve vápně se nejprve dostal míč k Vošahlíkovi, který sám před Yashkovem trefil pouze ukrajinského gólmana, od něj se však už míč odrazil k dobíhajícímu Milanu Nitrianskému, a ten se z první nemýlil.

Do druhého poločasu naskočili místo Karla Pitáka, čerstvě zvoleného kapitána A-týmu, a Maria Ličky Václav Prošek s Keeganem Ritchiem, avšak hrálo se stále bez gólových zakončení na obou stranách. Až v 64. minutě zahrozil více soupeř. Karetnyk pálil z dálky nejprve velmi nepřesně, o minutu později už proti jeho krásné střele zpoza vápna neměl Čontofalský šanci.

O necelých pět minut později se opět mohlo měnit skóre ve prospěch sešívaných, to ale zhatilo sporné rozhodnutí rozhodčího. Po faulu na Vošahlíka sice slávisté standardku nevyužili, střídající Mensah vybojoval roh a následný centr se dostal na hraně vápna ke Zmrhalovi, který dal gól. Protože se ale podle běloruského rozhodčího ve stejný okamžik provinil faulem Neves, branku neuznal.

Na hřiště se pak také poprvé od 13. kola Gambrinus ligy, kdy nastoupil proti Příbrami, dostal uzdravený záložník Tomáš Mičola. Ani jeho příchod ale k další vstřelené brance nevedl a utkání se posledních deset minut odehrávalo převážně ve středu pole.

Slavia se tak rozloučila se soustředěním v Turecku remízou s Metalurgem Doněck 1:1.