Slávistky slaví postup do dalšího kola Ligy mistryň | SK Slavia Praha

Slávistky slaví postup do dalšího kola Ligy mistryň

4:0
(2:0)
0. kolo, 27. 9. 2018, FK Viktoria Žižkov
SK Slavia Praha - Gintra Universitetas
Po výhře 3:0 na půdě litevské Gintry zvítězily ženy Slavie také v odvetě, tentokrát 4:0, a slaví tak postup do další fáze.

Slávistky vstoupily do zápasu ve velkém stylu. Už v první minutě centrovala do vápna Kamila Dubcová, její centr skončil na horní tyči branky, následný odražený míč Petra Divišova neprotlačila do sítě. Znovu se ale dostaly k míči hráčky Slavie, centr Petry Divišové našel hlavu Terezy Kožárové, která v první minutě zápasu otevřela skóre!

Další velká šance přišla po přímém kopu, ze kterého Kateřina Svitková trefila břevno. Ve 28. minutě to ale už bylo 2:0. Střela Kateřiny Svitkové se odrazila přímo do běhu k Petře Divišové, která svým stříleným centrem našla Terezu Kožárovou – 2:0! Slávistky měly do poločasu ještě jednu velkou šanci, kdy šla sama na bránu Tereza Kožárová, na poslední chvíli ale zastavila velkou příležitost útočnice Slavie jedna z bránicích hráček.

Čistý hattrick tak Tereza Kožárová dokonala v 68. minutě, kdy byla ve vápně faulována Kateřina Svitková, nařízenou penaltu pak proměnila právě Tereza Kožárová. Poslední gólová akce zápasu začala u Kateřiny Svitkové, ta vyslala vpřed Petru Divišovu, která před brankou našla Ashley Herndon, ta v poklidu uzavřela skóre zápasu na 4:0!

Ženy Slavie porazily Gintru 3:0 a 4:0 a slaví postup do další fáze Ligy mistryň.