O mládeži

Zapsaný spolek SK Slavia Praha – fotbal mládež, z.s. (Slávistická akademie) je nedílnou součástí fotbalového klubu SK Slavia Praha fotbal a.s. a zaměřuje se na výchovu talentovaných fotbalistů pro nejstarší český fotbalový klub. Prvořadým cílem slávistické akadamie je produkovat konkurenceschopné hráče pro A-tým klubu SK Slavia Praha a pro českou reprezentaci, kteří se dokážou prosadit i v mezinárodním měřítku. K naplnění tohoto cíle vytváří a poskytuje slávistická akademie nezbytné zázemí a infrastrukturu a kvalitní a vzdělané trenéry starající se o rozvoj hráčů.

Slávistická akademie se skládá z rezervního týmu U21, dorosteneckých týmů U19 – U16, žákovských týmů U15 – U12 a týmů přípravek U11 – U6. Slavia navíc nabízí pro malé děti projekt fotbalové školičky U5 nabízející formou hry všeobecnou sportovní přípravu těm nejmenším budoucím fotbalistům.

O všech těchto 16 týmů se stará kvalifikovaný a erudovaný aparát 80 trenérů, šéftrenérů, vedoucích, trenérů specialistů (kondiční trenéři, trenéři brankařů, atletičtí a gymnastičtí trenéři, Coerver trenéři) skautů, kustodů a v neposlední řadě masérů, fyzioterapeutů a lékařů.

Slávistická akademie intenzivně spolupracuje při výchově hráčů s FAČR a je zapojena do projektu regionálních a klubových akedemií, ve kterých se vychovávají nejtalentovanější hráči v ČR za nejlepších tréninkových podmínek.

Spolupráce se školami

Kromě výchovy kvalitních fotbalových hráčů klade Slavia velký důraz na jejich vzdělání a snaží se intenzivně skloubit kvalitní tréninkový proces se školní výukou pomocí svých partnerů, kterými jsou základní škola ZŠ Eden, kde má Slávistická akademie své sportovní třídy. SOŠ Jarov (obor Sportovní management) a Sportovní gymnázium Přípotoční nabízejí možnost středoškolského studia. Důležitým partnerem v celém systému výchovy hráčů je i vysoká škola Palestra, která umožní hráčům ideálně skloubit náročnou fotbalovou přípravu s vysokoškolským studiem.

Sportovní třídy v ZŠ Eden umožňují návaznost tréninků na výuku a začlenění nespecifických ranních tréninků jako atletika, gymnastika, plavání. Na SOŠ Jarov je pro hráče připravena sportovní třída oboru Sportovní management, který umožňuje skloubení sportovního studia se speciálními a individuálními tréninky.

Tréninkové areály

Pro výše uvedené týmy jsou k dispozici následující tréninkové areály:

  • Tréninkové centrum Eden (Vladivostocká 1460/10, Praha 10, 100 00) – pro týmy U16 – U11 jsou v tomto areálu k dispozici dvě travnaté plochy a hřiště s umělým povrchem a zázemí ve FCM.
  • Tréninkový areál Na Chvalech v Horních Počernicích (Božanovská 2098, Praha 9, 193 00) – pro týmy U21,U19 a U17 jsou zde k dispozici 2 travnaté plochy a hřiště s umělým povrchem a zázemí šaten, regenerace.
  • Tréninkový areál Horní Měcholupy (Hornoměcholupská 300, 109 00 Praha 15) - pro týmy U10 - U5 je v areálu k dispozici jedno hřiště s přírodní trávou, jedno s umělým povrchem a zázemí šaten v budově.

Slávistická akademie spolupracuje s řadou fotbalových subjektů, mezi které patří Coerver coaching, který se zaměřuje na výuku technických dovedností.

Slávistická akademie vychovala během své existence celou řadu skvělých fotbalistů nejen slávistického, ale i českého fotbalu, mezi které patří mimo jiné Pavel Řehák, Pavel Kuka, Vladimír Šmicer, Radek Černý, Marek Suchý, Tomáš Necid, Jakub Jankto a další. V současné době slávistická akademie a její vedení intenzivně pracuje na tom, aby dalších úspěšných odchovanců klubu bylo v brzké době co nejvíce.