Miroslav Beránek: Jsem rád, že se dostali všichni do hry | SK Slavia Praha
Více

Miroslav Beránek: Jsem rád, že se dostali všichni do hry

CHRUDIM/LETNÍ STADION - Slavia přešla při svém vstupu do domácího poháru přes třetiligovou Chrudim a Miroslav Beránek byl rád, že se prosadil tým složený z širšího kádru mužstva. „Neměl by vzniknout dojem, že máme jen jedenáct hráčů,“ říká trenér sešívaných.
„Bylo to typické pohárové utkání, domácí byli namotivovaní, hráli dobře, hráli na doraz, my jsme se dostali do vedení, pak jsme si nechali dát gól po brejku, nebo jsme si ho spíš dali. O přestávce jsme si něco řekli, pak jsme dali jeden gól po standardce a další z brejku a pak už jsme zápas v pohodě dohrávali,“ zhodnotil vstup sešívaných do domácího poháru trenér Miroslav Beránek.

Trenéra těšilo, že mohl v akci vidět i další hráče z kádru. „Dnes hrál ze základní sestavy pouze Juhar, někteří hráči jsou zranění, takže by ani dnes nastoupit nemohli, proto jsme dali příležitost hráčům ze širšího kádru. Někteří měli delší zápasový výpadek, proto jsme je tam nechali celé utkání. Ale po té pauze to pro část z nich nebylo jednoduché, ať ze zdravotních důvodů či z důvodu toho, že vypadli z rytmu. Z toho důvodu jsme rádi, že se dostali všichni do hry,“ komentoval sestavu Slavie trenér.

Zápas se mohl vyvíjet i jinak. „Za stavu 2:1 tam šance soupeře byla, to si musíme přiznat, ale my jsme pak dali gól z brejku a zápas kontrolovaně dovedli do konce,“ poukazoval trenér na důležité okamžiky duelu.

Že by případná prohra v poháru narušila slávistickou pohodu, s tím trenér nesouhlasil. „Myslím, že by to narušení nebylo, ale nás by to mrzelo. Mrzelo by to zejména ty hráče, kteří se tu dnes prezentovali, protože pak by vznikl dojem, že máme jen jedenáct hráčů a to by oni určitě neradi, proto si myslím, že ve druhém poločase i přidali,“ vysvětloval motivaci týmu.

Utkání v Chrudimi sledovalo úctyhodných 2800 fanoušků. „Já jsem včera byl na devatenáctce a Luboš Kubík mi říkal, že tu budou dva tisíce lidí, což je pro mě signál, že se Slavia zase začíná zvedat, přijelo sem hodně slávistů, i když pršelo, a určitě to hodně atmosféře prospělo,“ chválil opět trenér přítomné diváky.

Aktuálně

Vstupenky do Milána v prodeji od 12:00

27. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Lístky na zápas s Libercem jsou v prodeji

26. 2. 2024
Vstupenky na domácí utkání 25. kola FORTUNA:LIGY proti Slovanu Liberec si můžete koupit ve volném prodeji. Lístek koupíte za cenu od 260 korun.

Mojma byl na desítku, trn z paty nám vytrhl i Maso

25. 2. 2024
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po výhře nad Pardubicemi o nebezpečnosti soupeře, pomoci střídajících hráčů, výkonu Mojmíra Chytila, absenci středních záložníků i výhledu na nadcházející dvě derby.

Další články